Lietuvos architektų sąjunga

Konferencija „Holistinė modernizmo kvartalų renovacija”

Konferencija “Holistinė modernizmo kvartalų renovacija”

Balandžio 11 d. 11 val. Vilniaus laiku – gyva transliacija LAS Facebook paskyroje

 

APIE

„Holistinė modernizmo kvartalų renovacija” yra bendras Tarptautinės architektų sąjungos I ir II regionų projektas. Renginį inicijavo Lietuvos architektų sąjunga ir Baltijos šalių architektų sąjungų asociacija BAUA. Partneriai – Madrid Forum 2022 ir Europos architektų taryba. Tai dalis Madrid Forum 2022 programos „Prieinamas būstas”.

TIKSLAI

Diskutuoti svarbiausiomis temomis, išryškinti iššūkius, dalintis patirtimi ir pristatyti geriausias Europos holistinio modernizmo kvartalų renovavimo praktikas.

TURINYS

Renginys susideda iš dviejų dalių. Pirmoji – 2022 m. balandžio 11 d. nuo 11 valandos Vilniaus laiku vyksianti online konferencija (anglų kalba). Antroji – paroda ir elektroninis albumas, pristatysiantys analitinius tekstus ir geriausius holistinės modernizmo kvartalų renovacijos pavyzdžius iš įvairių šalių. Paroda vyks Madride gegužės 16-30 d. forumo „Prieinamas būstas” metu. Daugiau apie forumą

KODĖL?

Tema „Holistinė modernizmo kvartalų renovacija” yra Baltijos šalių atsiliepimas į Naujojo Europos Bauhauso (NEB) programos kvietimą. Tačiau mes tvirtai tikime, kad ši tema svarbi visoms šalims, turinčioms didelį pokario paveldą – ištisus kvartalus modernistinių surenkamų gelžbetonio konstrukcijų gyvenamųjų namų. Posovietinės šalys susiduria su identiškomis problemomis, o ir kitos Europos šalys privalo įvertinti modernizmo gyvenamųjų kvartalų perspektyvas.

Prieš 50-70 metų statybvietėse surinkti gelžbetoniniai pastatai yra susidėvėję, netaupūs ir nebepatrauklūs savo gyventojams. Šalia varganos fizinės būklės, tokie daugiabučiai neatitinka šiuolaikinių poreikių ir gyvenimo būdo, atrodo nykūs, pilki ir vizualiai nepatrauklūs.

Šiuo metu įvariose šalyse vykdomos valstybinės renovacijos programos, tačiau jos dažniausiai sustoja ties apšiltinimu ir kitais energijos taupymo sprendimais. Rengiamais įvykiais ir veiklomis siekiame sukurti judėjimą, modelį ir metodologiją, o vėliau ir įgyvendinti pilotinį projektą, apimantį kur kas daugiau: kiekvieno buto, bendrų vidaus ir lauko erdvių pagerinimą, kartu išlaikant viso kvartalo vizualinė kokybę ir architektūrinį vientisumą. Žinoma, renovacijos procesas turi įtraukti ir gyventojus. Be to, sieksime naujų finansinių ir teisinių įrankių, įgalinančių įvairių viešų ir privačių institucijų dalyvavimą. Ir galiausiai – renovacija neturi palikti nuošalyje pažeidžiamiausių socialinių grupių, kurios dažniausiai gyvena tokiuose kvartaluose. Ji turi sukurti patrauklią gyvenamąją aplinką visiems.

Parsisiųskite konferencijos programą

Organizatoriai: UIA, BAUA, Lietuvos architektų sąjunga, Latvijos architektų sąjunga, Estijos architektų sąjunga
Partneriai: AHA, ACE
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Estijos kultūros fondas, Latvijos valstybinis kultūros kapitalo fondas

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal