Lietuvos architektų sąjunga

Grąžinkime upes miestams!

Lapkritį vykusioje konferencijoje  „Vanduo ir gyvenimas mieste“ apie upės integravimą į miesto gyvenimą diskutavo įvairių institucijų, visuomenės grupių atstovai, architektai, dizaineriai ir politikai. Renginį Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos Dizaino forumas ir Lietuvos architektų sąjunga organizavo norėdami dar kartą atkreipti visuomenės ir valdžios institucijų dėmesį į problemą: Lietuvos miestai neišnaudoja vandens telkinių ir jų aplinkos patrauklumo potencialo kultūriniam bei socialiniam gyvenimui aktyvuoti, miesto įvaizdžiui kurti bei ekonominei plėtrai skatinti.


Konferencijoje apžvelgtos gyvenimo prie upės istorinės tradicijos, naujos upės, paupių humanizavimo idėjos, laivybos, turizmo, pramogų potencialas ir problemos. Konferencijos dalyviai supažindino klausytojus su Lietuvos miestų inciatyvomis, architektūriniais ir urbanistiniais projektais, skirtais upių integravimui į miesto gyvenimą.
Renginio metu suburta asociacija „Aqua urbana”, jungianti visuomeninių ir neformalių organizacijų atstovus, pavienius entuziastus, kurie pasiryžę toliau plėtoti šią temą visoje Lietuvoje; pasirašyta rezoliucija.


Konferencijos
VANDUO IR GYVENIMAS MIESTE
įvykusios 2009 m. lapkričio 20 d., Vilniuje dalyvių bendras pareiškimas


Gyvenimas XXI amžiaus mieste vis labiau priklauso ne vien nuo materialinių aspektų, bet ir nuo aplinkos įvairovės, kokybės, miesto identiteto, palankios terpės saviraiškai ir miestiečių bendruomeniškumo.


Vandens telkiniai visuomet buvo esminė prielaida miestų kūrimuisi, stiprėjimui ir gerovei. Lietuvos upės, istorinės susisiekimo arterijos šimtmečiais jungė miestus, verslus ir žmones.


Nors dabar jos praradę pagrindinių prekybos ir transporto kelių vaidmenį, tačiau dėl savo ypatingo potencialo vėl yra svarbios miestams ir gali juos iš esmės sustiprinti bei praturtinti.


Upės ir vėl turi būti „įdarbintos“ mūsų miestuose!


Jos gali ir turi oriai sugrįžti į urbanistinį gyvenimą, kaip svarbiausios miestų viešosios erdvės, gyviausios ir patraukliausios bendruomenei vietos, kaip judriausios poilsio ir turizmo teritorijos, kaip kultūrinį tapatumą ir miesto įvaizdį stiprinantys ženklai.


Kviečiame visus kartu kurti naują, aktyvią ir veiksmingą Vilniaus, Neries ir Vilnios bendro gyvenimo viziją. Daugybė sėkmingų vandens integravimo į miesto urbanistines struktūras pavyzdžių pasaulyje, drąsina mus.


Kviečiame visus kartu:
1. Ugdyti Lietuvos miestuose civilizuotos gyvensenos prie vandens ir laivybos kultūrą.
2. Subalansuoti miestuose prie vandens visuomeninius, urbanistinius, aplinkosauginius ir paveldosauginius ir hidrotechninius bei navigacinius interesus.
3. Skatinti aktyvų vandens telkinių ir pakrančių naudojimą visuomenės naudai ir aplinkos kokybei gerinti.
4. Tobulinti nacionalinę teisės aktų bazę, siekiant sukurti palankią terpę civilizuotai urbanistinei plėtrai prie vandens ir skatinti laivybą.


Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos archietktų sąjunga, Lietuvos dizaino forumas, asociacija „Aqua urbana”


 


 

Rubrika "Nuomonės" skirta architektų bendruomenės, visuomenės atstovų asmeninei nuomonei apie architektūros aktualijas pareikšti. Šioje rubrikoje publikuojami straipsniai atspindi jų autorių poziciją, tačiau nėra oficiali Lietuvos architektų sąjungos pozicija.

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal