Lietuvos architektų sąjunga

KVIETIMAS – trečioji UREHERIT konferencija

KVIETIMAS – trečioji UREHERIT konferencija

Balandžio 11 d. Nacionalinėje dailės galerijoje, Konstitucijos pr. 22, Vilniuje

Tarptautinis architektūrinis projektas „UREHERIT. Architektai Ukrainos paveldui: atkuriant atmintį ir identitetą“ kartu su Lietuvos architektų sąjunga kviečia į trečiąją viešą konferenciją Vilniuje. Šių metų tema – „Reconstructing Ukraine: Heritage is home“.

2024-2026 m. vykstančios kultūrinio projekto metu Europos sąjungos ir Ukrainos architektai mokslinių tyrimų, kūrybinių dirbtuvių, viešų diskusijų, renginių, kvalifikacijos kėlimo kursų ir architektūros studijų metu nagrinėja Ukrainos kultūros paveldo apsaugos ir atkūrimo temas. Siekiant atkurti ir aktyvuoti Ukrainos architektūros sektorių, nauja architektūra ir urbanistiniu dizainu apjungiantį materialųjį ir nematerialųjį paveldą, projekte UREHERIT dirba tarpdisciplininės Ukrainos ir Europos paveldo specialistų, architektų, planuotojų, inžinierių, kitų profesionalų, vietos valdžios ir Ukrainos miestų bendruomenių atstovų komandos. Pasidalindami žiniomis, patirtimi ir eksperimentuodami projekto dalyviai ieško būdų, kaip bendrų Ukrainos atstatymo pastangų kontekste atkurti ir naujam gyvenimui prikelti karo nuniokotą Ukrainos nekilnojamąjį paveldą, atkurti ar iš naujo kurti socialines ir identiteto struktūras, suaktyvinti ir į visus šalies atkūrimo etapus įtraukti vietos bendruomenes, sukurti ir aktyvuoti vietinius ekonominius tinklus ir procesus. Projektą koordinuoja Lietuvos architektų sąjunga, taip pat 12 narių konsorciumą sudaro architektūrinės organizacijos iš Ukrainos, Švedijos, Danijos, Austrijos, Vokietijos, Estijos, Italijos, Rumunijos, prisijungia ir Europos architektų taryba.

Trečiasis viešas renginys – konferencija, skirta Ukrainos architektūrai, kultūros paveldui – vyks balandžio 11 d. Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, nuo 9 val. Konferencijos metu projekto dalyviai pristatys UREHERIT projekto progresą. Bus pristatomi baigti ir vykdomi tyrimai, rengiamos metodikos, įvykę ir planuojami profesionalūs ir bendruomenėms skirti renginiai (kūrybinės dirbtuvės, seminarai, kvalifikacijos kėlimo kursuose vystomi projektai, edukacinė programa, sukurta Ukrainos architektūros mokykloms). Visos šios veiklos skirtos nagrinėti skirtingas su kultūros paveldo išsaugojimu, atkūrimu ir pritaikymu susijusias temas: urbanistinio, architektūrinio paveldo vertės nustatymas; karo padarytos žalos paveldui įvertinimas, apsauga; bendruomenių dalyvavimas, įgalinimas saugant, atkuriant, pritaikant kultūros paveldą; holistinė modernizmo daugiabučių renovacija; architektūriniai konkursai kaip įrankis kokybiškam, socialiai ir kultūriškai prasmingam kultūros paveldo atkūrimui ir pritaikymui; technologijos ir paveldas. Renginio metu taip pat vyks diskusijos, kuriose dalyvaus Ukrainos ir Lietuvos vyriausybių, Europos ir pasaulio kultūrinių, architektūrinių organizacijų atstovai, projekte dalyvaujančių architektūrinių organizacijų atstovai.

APIE PROJEKTĄ UREHERIT
https://www.ureherit.eu/
Projekto UREHERIT metu nagrinėjamos Ukrainos urbanistinio ir architektūrinio paveldo vertinimo, išsaugojimo ir atkūrimo karo metu ir po jo temos. Paveldas traktuojamas kaip tvaraus kultūrinio, socialinio, aplinkos ir ekonominio atsigavimo išteklius.
Projekto tikslas – padėti Ukrainoje atkurti architektūros sektorių kaip veiklos sritį, kuri nauja architektūra ir urbanistiniu dizainu prisidėtų prie materialiojo ir nematerialiojo kultūros paveldo apsaugojimo, atkūrimo ir pritaikymo ateičiai. Projekto metu tarpdisciplininės Ukrainos ir ES paveldo specialistų, architektų, planuotojų, inžinierių, kitų profesionalų, vietos valdžios ir Ukrainos miestų bendruomenių atstovų komandos dalinasi žiniomis ir eksperimentuoja, siekdamos padidinti Europos ir Ukrainos architektų kompetenciją paveldo apsaugos srityje. Projekto pabaigoje bus parengtos urbanistinio, architektūrinio paveldo Ukrainoje tvaraus, socialiai teisingo, ekonomiškai racionalaus ir kultūriškai prasmingo išsaugojimo, atkūrimo ir įveiklinimo rekomendacijos.
Projekto veiklos: tyrimai, kūrybinės dirbtuvės, viešos diskusijos, konferencijos, metodologijų ir rekomendacijų rengimas, kvalifikacijos kėlimo kursai architektams, programa aukštajai architektūros mokyklai.
Temos:

  • urbanistinio, architektūrinio paveldo vertės nustatymas;
  • karo padarytos žalos paveldui įvertinimas, apsauga;
  • bendruomenių dalyvavimas, įgalinimas saugant, atkuriant, pritaikant kultūros paveldą;
  • holistinė modernizmo daugiabučių renovacija;
  • architektūriniai konkursai kaip įrankis kokybiškam, socialiai ir kultūriškai prasmingam kultūros paveldo atkūrimui ir pritaikymui;
  • technologijos ir paveldas.

Projekto partneriai: Lietuvos architektų sąjunga (koordinatorius), Švedijos architektų sąjunga, Austrijos architektų ir inžinierių rūmai, Karališkoji Danijos akademija, Rumunijos architektų rūmai, Nacionalinė Italijos architektų taryba, Vokietijos architektų rūmai, Estijos architektų sąjunga, Ukrainos nacionalinė architektų sąjunga, Ukrainos NVO „ro3kvit“, Charkivo architektūros mokykla, Europos architektų taryba.

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Archyvai

Atgal