Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: žvilgsnis į totalitarizmo architektūrą – be nuoskaudos

„Reikia architekto“: žvilgsnis į totalitarizmo architektūrą – be nuoskaudos

Sovietmečio ženklų Lietuvos miestuose problema tokia jautri, kad diskusijos apie viešosiose erdvėse tebelikusius paminklus režimui tarnavusiems žmonėms – vienos karščiausių iš tų, kurios kalba apie miestų aplinką. Tačiau paminklai – ne vieninteliai režimo pėdsakai mieste. Tai – ir miestovaizdyje dominuojanti architektūra, ar net visa miesto ar jo dalies urbanistinė struktūra, kurios taip lengvai nepašalinsi, kaip paminklo nuo postamento. Kaip gyventi mieste, kuriame ryškiausi architektūriniai akcentai – priespaudos, nežmogiško režimo liudininkai? Kaip tokį neigiamą krūvį paversti konstruktyviu pagrindu istorijos vertinimui ir ateities kūrimui? Apie tai laidoje kalbamės su John‘u Patrick‘u Leech. Jis yra vienas kultūrinio maršruto „Totalitarinių režimų architektūra Europos miestų atmintyje“ (ATRIUM) iniciatorių. Šis maršrutas, 2014 m. pripažintas Europos Tarybos, siūlo susipažinti su Italijos, Albanijos, Kroatijos, Rumunijos ir Bulgarijos miestų architektūra, sukurta fašizmo ir komunizmo režimų.

 

Laidos klausykite 2018 m. gegužės 31d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

 

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal