Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Turizmas miestui – galimybė ar prakeiksmas?

„Reikia architekto“: Turizmas miestui – galimybė ar prakeiksmas?
Foto: K. Mankauskas

Vasarą Vilnius, o galbūt ir kiti didesni Lietuvos miestai tampa ypatingai daugiakalbis. Užsienio šnekta čia girdėti bene dažniau, nei lietuviška. Lauko terasas nusėda, gatvėse vaikštinėja ir aikštėse būriuojasi, fotoaparatais blyksi jie – turistai. Ar jie gėris, ar blogis – kiekvienas miestas turi skirtingas patirtis. Kol, vaizdžiai tariant, Paryžius nuo jų kursta, Barselona dūsta, Venecija grimzta, o Roma griūva, mažiau populiarūs miestai stengiasi pritraukti svečių kaip gali. Be reklamos kampanijų ir politinių strategijų, kultūros ir pramogų, paslaugų pasiūlos didinimo, įgyvendinami ir miesto fizinę aplinką keičiantys sprendimai. „Šlifuojami“ senamiesčių gatvės ir bent jau fasadai, kuriami nauji viešbučiai, restoranai, organizuojama kuo patogesnė transporto sistema. Kokius pavojus ir galimybes miestams atneša turizmo industrija, kaip jos bangą turėtų „pasigauti“ Lietuvos miestai, šiandien kalbamės su Lietuvos istorijos instituto vyresniąja mokslo darbuotoja, profesore Rasa Čepaitiene; archeologu, Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto dekanu profesoriumi Rimvydu Laužiku ir architektu Sauliumi Mikštu.

 

Laidos klausykite 2018 m. rugpjūčio 23d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal