Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Tiltas jungia krantus ir žmones

„Reikia architekto“: Tiltas jungia krantus ir žmones
Foto: Karolis Mankauskas

Tiltai, pirmiausia radęsi kaip praktinis statinys pėstiesiems ir gyvulių traukiamiems vežimams persikelti per vandens telkinius ar nepatogų reljefą, vėliau išsivystė į didžiules konstrukcijas, skirtas pakelti dideles geležinkelio, krovininio ir keleivinio transporto apkrovas. Tačiau visais laikais tiltas buvo matomas ir atpažįstamas miesto, kraštovaizdžio elementas, kartais net pats svarbiausias orientyras ir vietovės ženklas. Kokie tiltai kuriami šiandien? Kaip jie praturtina miestus? 

Apie tai kalbėsimės su architektais, savo profesiniame portfolio jau turinčiais įspūdingų tiltų projektų. Biuro „Processoffice“ architektas Vytautas Biekša yra Kėdainių tilto Kaune konkursą laimėjusio projekto bendraautorius. O Petras Išora kartu su savo bendradarbiais iš studijos „KILD“ per pastaruosius porą metų laimėjo net tris tiltų konkursus – pėsčiųjų ir gyvūnų viaduko Seule, P. Korėjoje, pėsčiųjų ir dviračių tilto Kaune, per Nemuno salą, bei Lazdynų pėsčiųjų ir dviračių tilto Vilniuje. 

 

Laidos klausykite 2019 m. balandžio 11d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal