Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Šančių atgimimas – pagal kareivinių tvarką ir/ar kūrybišką bendruomenę?

Kompaktiškas miestas, kurio tankiai užstatytame audinyje verda tirštas gyvenimas – Europos ateitis. O resursai jam sukurti – miestų centruose esančios tuščios vietos bei nebenaudojami pramoniniai kompleksai ar kultūros paveldu tapę naujos funkcijos laukiantys pastatai.

Tačiau viena yra pertvarkyti miesto teritorijoje esantį dvarą ar gamyklą, o kita – kai reikia imtis viso miesto rajono. Šančiai, kuriuose devynioliktojo amžiaus pabaigoje Rusijos caras nusprendė statyti vienas didžiausių kareivinių tuometinėje Rusijos imperijoje, kaip tik tokie. Iššūkį sustiprina ir papildomos aplinkybės: išlikę kareivinių pastatai yra saugoma kultūros paveldo vertybė, o didžiulė teritorija dėl  žemės restitucijos po Nepriklausomybės atkūrimo sudalinta po gabalėlį skirtingiems savininkams.

Kaip šiandien transformuojasi Kauno tvirtovės rajonas, kokie bus Šančiai po dešimtmečio ir daugiau, kalbamės su architektu Gintautu Natkevičiumi, Kauno miesto vyriausiu architektu Nerijumi Valatkevičiumi, istoriku, Kauno tvirtovės žinovu Valdu Rakučiu ir Žemųjų Šančių bendruomenės atstovais Vita Gelūniene bei Ed‘u Carrol‘u.

 

Laidos klausykite 2018 m. gegužės 3d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal