Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Naujojo Europos Bauhauzo apdovanojimų finale –„Gamtos biblioteka“ Augustinams

„Reikia architekto“: Naujojo Europos Bauhauzo apdovanojimų finale –„Gamtos biblioteka“ Augustinams

.

Antrą kartą Europos Komisijos organizuojami Naujojo Europos Bauhauzo – iniciatyvos, 2019-aisiais paskelbtos Ursulos von der Leyen – apdovanojimai artėja prie finalo, kuriame – ir lietuviškas projektas. Keliose kategorijose įteikiami NEB prizai bus skiriami pavyzdiniams projektams, kurie įrodo, kad tvarūs sprendimai, kuriuos skatina Europos Žaliasis kursas, kartu gali būti ir estetiški, ir įtraukiantys piliečius, ir suteikiantys išskirtinių patirčių kasdieniam gyvenimui.

Konkursui iš įvairių Europos šalių pateikta beveik 1500 darbų. Praeitą savaitę paskelbtas Naujojo Europos Bauhauzo apdovanojimų šešiasdešimtukas. „Kylančios žvaigždės“ grupėje, skirtoje pažymėti jaunų architektų idėjas, temoje „Atkurti susitapatinimo su vieta jausmą“ tarp kitų trijų finalistų pateko ir jaunų architektų iš Lietuvos BLUMA projektas „Gamtos biblioteka“. Architektai Augustijonų vienuolyno Vilniuje kieme pasiūlė pastatyti atvirą paviljoną, kuris tarnautų kaip edukacinė, bendruomenę burianti, atokvėpį mieste pasiūlanti erdvė, o taip pat veiktų kaip tvarus lietaus vandens surinkimo ir panaudojimo mechanizmas. Apie projektą „Gamtos biblioteka“, miestą, gamtą ir tvarumo inovacijas šioje laidoje kalbėsime su projekto autoriais Ignu Kazlausku ir Gintare Kapočiūte.

Daugiau apie projektą „Gamtos biblioteka“ https://prizes.new-european-bauhaus.eu/application/10844

Laidos klausykite 2023 m. gegužės 16 d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal