Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Mokykla augimui ir bendravimui

Vilniuje naujų mokyklų, pastatytų po Nepriklausomybės atkūrimo, mažiau, nei vienos rankos pirštų. Lietuvoje, tiesą sakant, taip pat ne ką daugiau. 

Ne naujiena, jog Vilnius yra stipriausias traukos centras Lietuvoje, susiurbiantis jaunus protus ir ne tuštėjantis, o tik gausėjantis. Vaikų gimsta daug, ypač naujuose gyvenamuosiuose rajonuose todėl naujų švietimo įstaigų, tarp jų ir mokyklų, Vilniui verkiant reikia. Pilaitės gyvenamajame rajone nusprendusi pastatyti naują gimnaziją, jos projektui Vilniaus miesto savivaldybė užsakė architektūrinį konkursą, kurį organizavo Lietuvos architektų sąjunga. Apie tai, kokius namų darbus svarbu pasiruošti prieš kviečiant architektus projektuoti tobulą mokyklą, kaip svajones derinti su realybe, ir tai, kokia gi bus naujoji Tolminkiemio gimnazija, šioje laidoje kalbėsimės su Lietuvos architektų sąjungos deleguotu konkurso koordinatoriumi, architektu Roku Kilčiausku ir viena iš konkursą laimėjusio Tolminkiemio gimnazijos konkurso projekto „Mokslo aikštė“ bendraautorių, architektūros studijos „DO architects“ atstove architekte Andre Baldišiūte.

 

Laidos klausykite 2019 m. rugpjūčio 1d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal