Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Miestas ateina į stotį

Atvykus į Vilniaus geležinkelio stotį, ilgiau čia užsibūti netraukia. O ir nėra ko: visos miesto pramogos, darbas, gyvenimas šurmuliuoja kitur, toliau, o aplinkui – tik nepatraukli transporto, pramonės infrastruktūra ir abejotinos reputacijos, neestetiška ar nuobodi aplinka. Tačiau gali būti, kad greitai šis stoties įvaizdis ir turinys ims keistis. AB „Lietuvos geležinkeliai“ ketina transformuoti pačią stotį, o savo turimą teritoriją apink paversti miesto dalimi su visomis miestui būdingomis funkcijomis. Neseniai baigėsi „Lietuvos geležinkelių“ užsakytos ir Lietuvos architektų sąjungos suorganizuotos architektūrinės-urbanistinės kūrybinės dirbtuvės, kurių metu šešios architektų komandos iš Lietuvos ir užsienio kūrė vizijas stoties rajono transformacijai, o jų sprendinius vertino tarptautiniai architektūros, urbanistikos, ekonomikos, sociologijos ekspertai bei procesą stebėti ir jame dalyvauti pakviesti aplinkinių rajonų bendruomenių bei nekilnojamojo turto plėtros įmonių atstovai. Apie tai, kaip vienu įdomiausių ir gyviausių miesto dalių galėtų tapti pagrindinės miesto stoties aplinka, šioje laidoje kalbėsimės su AB „Lietuvos geležinkeliai“ Turto valdymo paslaugų centro Strategijos ir veiklos vystymo skyriaus vadovė Julija Abromavičienė, Vilniaus miesto vyriausias architektas Mindaugas Pakalnis ir kūrybinių dirbtuvių vadovas architektas iš Belgijos Peter Swinnen.

 

Laidos klausykite 2019 m. spalio 3d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal