Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Lietuviškas atminties ir kultūros uostas Mariupoliui

Foto: Nother

Žinios apie tai, kad užsienyje vykusiame architektūriniame konkurse sėkmingai pasirodo lietuviai, visuomet nudžiugina. Šįkart tokia naujiena atėjo iš Ukrainos uostamiesčio Mariupolio. Ką tik pasibaigusiame multifunkcinio kultūros centro „Kultūros uostas“ architektūriniame konkurse antrąją prizinę vietą pelnė jaunų lietuvių architektų komandos „Nother“ darbas „Port Of Displacement“. Jo autorinė komanda: architektai Mindaugas Arlauskas, Mantas Kitkauskas, Zacharoula Loizou, Jokūbas Platūkis, Julija Vaitiekūnaitė ir Gabrielius Varnelis.

3000 kv. m ploto Mariupolio multifunkcinis kultūros centras įsikurs rekonstruotame pastate. Jis turėtų tapti ne tik nauju miesto simboliu ir šiuolaikinių parodų, edukacinių ir kultūrinių renginių erdve. Jis turės užimti reikšmingą vietą miesto istorinės, kolektyvinės atminties sistemoje.

Konkursui buvo pateikti 49 darbai iš įvairių pasaulio šalių. Laidoje apie konkursą ir antrąją vietą laimėjusį projektą ir kalbėsimės su Gabrieliumi Varneliu ir Julija Vaitiekūnaite

Laidos klausykite 2021 m. balandžio 8d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal