NAUJIENŲ RUBRIKOS
Visi LAS sprendimai AUET Konkursai LAS projektai Nuomonės Sukurta Lietuvoje Tarptautinė LAS veikla Kiti Beveik visos diskusijos apie architektūros meno, veiklos ir profesijos ateitį šiandien sukasi aplink didžiulį iššūkį: pokyčiai neišvengiami. Architektūra privalo išplėsti įprastas kompetencijos ribas ir tapti holistine disciplina, be estetinių, funkcionalių ir techninių aspektų sprendžiančia ekonominius, ekologinius, kultūrinius, socialinius klausimus. Projektus kuriančios komandos turi tapti tarpdisciplininėmis, taigi architektai neišvengiamai turi mokėti bendradarbiauti su kitų profesijų atstovais, klientu ir galutiniu vartotoju. Tuo pačiu svarbu išlaikyti pirmaujančias pozicijas inovacijos – ir meninės, ir techninės – srityje. Kur kitur, jei ne architektūros mokyklose, ir turėtų transformuotis ši sena, visų gyvenimus paliečianti profesija?
Kokius architektus ir kokiais būdais rengia progresyviausios pasaulio architektūros mokyklos, kaip universitetai prisideda prie inovacijų architektūros srityje, šioje laidoje kalbėsimės su architekte Jing Liu, biuro „So-il“ partnere iš JAV; architektu iš Norvegijos Ole Gustavsen, kuris yra architektūros biuro „Snohetta“ partneris, Oslo architektūros ir dizaino mokyklos rektorius bei Nordic Baltic Architecture Academy rektorius. Trečiasis pašnekovas – architektas, „Architectenbureau k2“ partneris, Amsterdamo architektūros akademijos architektūros programos direktorius Jan-Richard Kikkert, iš Nyderlandų.
Laidos klausykite 2017 m. lapkričio 2d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto