Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Kasdienybės herojus

Marcel van der Burg
Kas du metus Europos ir viso pasaulio architektūros mylėtojai laukia žinios – kam atiteks Europos šiuolaikinės architektūros „Oskaras” – Mies van der Rohe prizas? Kas bus tas naujas, per paskutinius du metus sukurtas pastatas, atspindintis Europos architektų kūrybiškumą, naujausias tendencijas, iš kurio bus galima pasimokyti?
Iki šiol tokių kelrodžių vardai buvo suteikti svarbiems visuomeniniams, kultūriniams pastatams, stebinantiems originalia, drąsia ar subtilia šiuolaikiška architektūra: filharmonija Ščecine, Lenkijoje, koncertų salė Reikjavike, muziejus Berlyne ir t.t. Tačiau šiemet geriausio Europoje šiuolaikinės architektūros kūrinio laurai atiteko…renovuotam pokario daugiabučiui Amsterdamo pakraštyje.
Pastatas neintriguoja šiuolaikišku įvaizdžiu, menišku naujų statybinių technologijų panaudojimu. Dar daugiau –  jis akivaizdžiai yra senas, XX amžiaus viduryje paplitusio modernizmo architektūros pavyzdys. Kodėl šis nebent savo dydžiu (400 m ilgio, talpinantis 500 butų) darantis įspūdį daugiabutis išrinktas geriausiu 2015-2016 metais Europoje sukurtu architektūros kūriniu?
 
Marcel van der Burg
Todėl, kad tai architektūra, kurioje akivaizdžios europietiškos vertybės – ryšys su istorija, kontekstu, joje išradingai ir jautriai pateikti atsakymai į šiandien Europai aktualius ne tik architektūrinius iššūkius, tokius kaip pokario laikų architektūros likimas, būsto prieinamumas, altenaryvūs šiandienos gyvenimo būdo ir nuosavybės modeliai.
 
Rūta Leitanaitė (LAS), Kamiel Klaasse (NL Architects), David Basulto (ArchDaily), Xander Vermeulen Windsant (XVW architectuur)
 
Apie visa tai šioje laidoje kalbėsimės su Kleiburgo pastato rekonstrukcijos architektais iš Olandijos Kamiel’iu Klaasse (NL Architects) ir Xander’iu Vermeulen’u Windsant’u (XVW architectuur). Prie pokalbio prisijungs ir Mies van der Rohe tarptautinės žiuri pirmininkas architektas Stephen’as Bates’as, Kleiburgo projektą pavadinęs „herojišku ir tuo pačiu metu paprastu, kasdieniu”.

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal