Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Europai rūpi architektūra

„Reikia architekto“: Europai rūpi architektūra

Pastaraisiais metais Europos sąjungos aukščiausių politikų ir valdininkų lūpose žodis „architektūra“ ir „aplinkos kokybė“ ne tik kad atsirado bene pirmą kartą, bet ir nepasitraukia iš aktualiausių temų sąrašo. Per paskutinius penketą metų Bendrija priėmė daug sprendimų, strategijų ir programų, kurios kalba apie aplinkos, architektūros kokybę: tai ir Naujojo Europos Bauhauzo iniciatyva, ir Žaliasis kursas bei Renovacijos banga, ir 2018 metais deklaracija prasidėjusi Davoso iniciatyva, ir kiti dokumentai, chartijos, deklaracijos. Neseniai Davoso forumo metu vykusiame Europos kultūros ministrų susitikime įkurtas Davoso Aljansas, kuris turėtų dar labiau ir nuosekliau plėtoti architektūros kokybės temą ir valstybiniu, ir privataus verslo, ir visuomeniniu lygiais. Apie tai, kodėl Europos politikai „atrado“ aplinkos kokybės temą, kokios ir kaip jos bus siekiama, laidoje kalbamės su Europos architektų tarybos (ACE) prezidente Ruth Schagemann.

Laidos klausykite 2023 m. kovo 23 d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal