Gegužės mėnesį Barselonoje įteiktas Europos šiuolaikinės architektūros – Mies van der Rohe prizas. Kas du metus apdovanojamas skiriamas naujam architektūros kūriniui, kuris geriausiai atspindi europietiškos architektūros vertybes: architektūros kokybę konceptualumo, socialiniu, kultūriniu, techniniu ir konstrukciniais aspektais, taip pat propaguoja Europos miesto, kaip tvaraus, išmanaus miesto ir europietiškosios ekonomikos centro, modelį.
Konkurse, kuriam šiemet buvo pateikti beveik 400 projektų iš 38 šalių, didžiuoju prizu apdovanotas 530 socialinių būstų renovacijos projektas “Grand Parc Bordeaux”. Trijų daugiabučių atnaujinimo projektą sukūrė Prancūzijos architektų komanda: Anne Lacaton, Jean Philippe Vassal, Frederic Druot ir Christophe Hutin.
Akyliau stebintiems šio prizo istoriją, toks finalas labai iškalbingas ir kartu priverčiantis kilstelėti antakį. Prieš du metus geriausio Europos pastato laurus nuskynė taip pat rekonstruotas daugiabutis Amsterdame. Mies van der Rohe prizo komisija ir organizatoriai nuosekliai siunčia aiškią žinutę: Europa orientuojasi ne į įspūdingas formas, bet į etišką ir atsakingą architektūros turinį ir esamų resursų panaudojimą. Tačiau kodėl antrą kartą daugiabučio renovacija? „Mano nuomone, Lacaton ir Vassal projektas pralenkia mūsiškį, nes architektai sukūrė didžiulę pridėtinę vertę – papildomas erdves – būstuose. Įspūdį daro ir tai, kaip buvo organizuojamas procesas: gyventojai rekonstrukcijos metu liko gyventi savo būstuose, o tai – didelis iššūkis“ – sako 2017-ųjų metų Mies van der Rohe prizo nugalėtojas, šių metų prizo vertinimo komisijos narys architektas Kamiel Klaasse.
Apie daugiaubučių renovacijos temos iššūkius, svarbiausias vertybes ir įdomiausius išradimus atnaujinant būstą šioje laidoje ir kalbėsimės projekto „Grand Parc Bordeaux“ autoriais: architekte Anne Lacaton, Jean-Philippe Vassal ir Christophe Hutin.
Laidos klausykite 2019 m. gegužės 23d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto