„Chuščiovkė” ir „panelkė” Ukrainoje – saugoti, transformuoti, griauti?
Ką daryti su sovietmečiu pastatytais daugiabučių mikrorajonais? Kaip juos paversti ne tik energiją taupiai naudojančiomis, bet ir patraukliomis vietomis gyventi, auginti šeimą ir dirbti ? Tokius klausimus ne vienus metus sprendžia Lietuva ir kitos Europos, ypač po-sovietinio bloko šalys. O kaip mikrorajonų ateitį planuoti ten, kur krenta bombos ir bet kokio būsto saugesnėse vietose paklausa milžiniška – Ukrainoje? Be technologinių aspektų, čia svarbus ir kultūrinis: pastatyti sovietmečiu, tokie daugiabučiai yra tiesioginis tos sistemos produktas ir nuolatinis priminimas apie agresoriaus įtaką visų gyvenimams.
Rugsėjo viduryje Vilniuje vyko Europos sąjungos remiamo, Lietuvos architektų sąjungos koordinuojamo kultūrinio projekto „UREHERIT. Architektai Ukrainos paveldui“ darbo grupės „Holistinė modernizmo daugiabučių renovacija Ukrainoje“ susitikimas. Jo metu architektai iš Lietuvos, Ukrainos, Olandijos diskutavo apie sovietmečiu statytų mikrorajonų kultūrinę vertę ir kaip ji galėtų įtakoti renovacijos strategijas. Apie tai laidoje ir kalbamės su darbo grupės nariais: urbanistu Martynu Marozu, architektu iš Olandijos Johanu de Wachteriu ir architektu, Lvivo vyriausiojo architekto komandos nariu Mykhailu Shchevchenko.
Laidos klausykite 2024 m. rugsėjo 19 d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto