Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Architektūra moterų rankose

„Reikia architekto“: Architektūra moterų rankose

Ar profesijos turi lytis? Nors klausimas, ypač šiais laikais, gali atrodyti absurdiškas, tačiau susiklostę stereotipai ryškūs ir šiandien. Jeigu buhalterė ar darželio auklėtoja – tai dažniausiai bus moteris. Jei vairuotojas ar programuotojas – vyras. Architektūra tradiciškai taip pat suvokiama kaip vyriška profesija. Tačiau 2020-aisiais Europos architektų tarybos atlikta apklausa rodo, kad moterys sudaro daugiau nei 40 procentų profesijos atstovų. O pažvelgus į architektūros studentų auditorijas akivaizdu – merginos sudaro daugumą. Moterų vaidmenį architektūroje siekia pristatyti ir tarptautinis apdovanojimas „AnotHERVIEWture AWARD“, įkurtas Austrijos Architektų ir Inžinierių Sąjungos. Šiemet šio apdovanojimo tarptautinėje kategorijoje „Metų Architektė Moteris iš Užsienio 2022“ Grand Prix įteiktas jaunai architektei iš Lietuvos, DO Architects studijos partnerei Sabinai Grincevičiūtei.

Laidos klausykite 2022 m. spalio 31d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal