Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Architektūra kuria tvarų pasaulį

„Reikia architekto“: Architektūra kuria tvarų pasaulį

Ką daryti, kad pasaulis būtų tvaresnis, saugesnis, sveikesnis, teisingesnis ir gražesnis? Galimų atsakymų begalybėje Jungtinės Tautos prieš kelis metus (2015-aisiais) apibrėžė ir patvirtino 17, kuriuos pavadino 17 Tvarios plėtros tikslų. Jų turėtų siekti visas pasaulis, valstybės ir visuomenės. Ar žinote juos? Net jeigu ir žinote, atrodo, tikrai ne kiekvienas jų yra kažkaip susijęs su architektūra. Pavyzdžiui, kaip architektūra gali padėti sumažinti badą, nelygybę, ar padėti išsaugoti vandenynus? Pasirodo, gali.
Šios laidos pašnekovė – architektė Natalie Mossin. Kasdienis jos darbas – vadovauti Architektūros ir Technologijų Institutui Karališkojoje Danijos Akademijoje, tačiau Natalie veikla neapsiriboja tik Danija. Keletą metų Natalie vadovavo Tvarios plėtros tikslų komitetui, sukurtam Tarptautinėje architektų sąjungoje. Dirbdama šio komiteto pirmininke, Natalie inicijavo tyrimą ir parengė du katalogus, kuriuose per įgyvendintus architektūros pavyzdžius iš viso pasaulio pademonstruojama, kaip architektūra gali padėti siekti kiekvieno iš 17 Tvarios plėtros tikslų.
Abu gidus „Architektūra: 17 tvarios plėtros tikslų“ nemokamai galima atsisiųsti čia: https://uia2023cph.org/the-guides/
Natalie Mossin lankėsi ir skaitė paskaitą žurnalo „Statyba ir architektūra“ organizuotame forume „Šimtmečio paralelės. Lietuva ir pasaulis“ Kaune, 2022 m. gegužės 27 d.

Laidos klausykite 2022 m. birželio 27d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal