Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Architektūra ir politika – kuri formuoja kurią?

„Reikia architekto“: Architektūra ir politika – kuri formuoja kurią?
Foto © Jimmy Kets

Faktas, kad absoliučią daugumą projektų architektas kuria klientui, perša išvadą, jog architektūra vykdo tam tikrą programą, pildo jau išreikštus lūkesčius, sprendžia problemas, į kurias jau parodyta pirštu.
Vis dėlto gali būti ir atvirkščiai: architektūra gali tapti katalizatoriumi, keičiančiu vieno žmogaus, visuomenės, politikų planus, prioritetus ir net norus. 
Kaip architektūra gali tyliai, bet nuosekliai ir reikšmingai įtakoti politinius sprendimus nuo vietinio iki valstybinio lygio, laidoje kalbėsimės su architektu iš Belgijos Peter Swinnen, kuris vadovavo vienam žymiausių Belgijos architektūros biurų 51N4E, dabar dirba studijoje CRIT, o 2010-2015 metais buvo Flamandų regiono vyriausias architektas, savo kadencijos metu įgyvendinęs kelias inovatyvias didelį poveikį miestui turėjusias architektūros programas.

Laidos klausykite 2017 m. gruodžio 14d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal