Lietuvos architektų sąjunga

Vilniaus paviljono architektūros festivalyje Edinburge (Škotija) idėjos konkurso nugalėtojai

Vilniaus paviljono architektūros festivalyje Edinburge (Škotija) idėjos konkurso nugalėtojai

Išrinkti geriausi Lietuvos architektų sąjungos skelbto Vilniaus miesto paviljono tarptautiniame architektūros festivalyje Edinburge (Škotija) atviro architektūrinio idėjos konkurso darbai.

Konkurso tikslas – išrinkti geriausią Vilniaus miesto paviljono Edinburge (Škotija) tarptautiniame architektūros festivalyje 2016 idėją.

2016 m. Škotijos Vyriausybė paskelbė Inovacijos, architektūros ir dizaino metais, o Karališkajam Škotijos architektų institutui pavedė suorganizuoti Architektūros festivalį, kuris bus metų programos dalis. Šis festivalis organizuojamas pirmą kartą. Festivalis truks visus metus ir bus skirtas Škotijos ir tarptautinei plačiajai visuomenei.

Edinburgo architektūros festivalio, kuris vyks 2016 m., programos pagrindinė dalis – miestų paviljonų ekspozicija. Šioje ekspozicijoje organizatoriai kviečia pristatyti tik 20 miestų paviljonus. Kadangi 2015 m. vasarą RIAS atstovų vizito į Vilnių metu pasirašyta LAS ir RIAS bendradarbiavimo sutartis, Vilniaus miestui organizatoriai skyrė ypatingą dėmesį ir Lietuvos architektų sąjunga buvo pakviesta pristatyti Vilniaus miesto paviljoną (kiti pakviesti miestai – Berlynas, Bristolis, Dundis, Edinburgas, Gdanskas, Glasgas, Melburnas ir Niujorkas).
Kitų architektūros festivalių kontekste Edinburgo architektūros festivalis išsiskiria savo programa ir tiksline auditorija: festivalis orientuotas ne tik į profesionalią architektų bendruomenę, bet į plačiąją visuomenę, siekiant propaguoti aplinkos kokybę, kokybišką dizainą, architektūrą.

Paviljonai (5m x 5m statiniai) bus išdėstyti lankomiausioje Edinburgo vietoje – senamiestyje (Mound rajone). Konkurso sąlygose buvo nurodyta, kad Paviljono ekspozicija turėtų pristatyti svarbiausius Vilniaus miesto architektūros, urbanistikos ateities aspektus. Tai galėtų būti architektūrinės, urbanistinės inovacijos; XXI a. iššūkių miestui, aktualijų bei inovatyvių architektų sprendimų, susijusių su šiais iššūkiais, analizė ar kt. Svarbu, kad paviljono koncepcijoje būtų įvertinas lokalus (Lietuvos) ir tarptautinis (Europos, pasaulio) miestų plėtros kontekstas. Paviljonas bus inovatyvus, įtraukiantis lankytojus, paprastos ir saugios konstrukcijos.

Konkurso žiuri:

Lietuvos architektų sąjungos pirmininkas Marius Šaliamoras
Lietuvos architektų sąjungos Vilniaus skyriaus pirmininkas Linas Naujokaitis
Lietuvos architektų sąjungos Tarybos narys, architektas Gintautas Blažiūnas
Architektas Rokas Kilčiauskas 
Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius

Atsarginis narys – architektas Darius Linartas

Vertinimo komisijos protokolas Nr. 3

Vertinimo komisijos protokolas Nr. 2

I VIETA  (5936 Eur premija) – Aušra Siaurusaitytė Nekrošienė, Eglė Biretienė

13_370851

 

Aiškinraštis 

 

II VIETA (1500 Eur premija) – UAB „Expoera; Vaidas Vielavičius, Rimvydas Taletas, Gediminas Paukštė

4_910519

Aiškinraštis 

 

III VIETA (1000 Eur premija) –  Tomas Skripkiūnas, Jonas Lideikis

1_503621

Aiškinraštis

 

 

KONKURSUI PATEIKTI DARBAI

 

2_VNOTHT

Aiškinraštis 

3_001010

Aiškinraštis 

5_010203

Aiškinraštis 

6_004826

Aiškinraštis 

7_414141

Planšetai

Aiškinraštis 

8_151125

Aiškinraštis 

9_898990

Aiškinraštis 

10_421176

Aiškinraštis 

11_460520

1 ,2 , 3 , 4 , 5

Aiškinraštis 

12_123581

Aiškinraštis 

 

Konkurso sąlygos

Priedas Nr. 1 (Techninė užduotis)

Priedas Nr. 2 (CD, DVD ar USB laikmenos sudėtis)

Priedas Nr. 3. Darbo devizo iššifravimo forma

 

Lietuvos architektų sąjungos organizuojamą dalyvavimą ir Vilniaus paviljono pristatymą Škotijos architektūros festivalyje Edinburge iš dalies remia Lietuvos kultūros taryba.

 

KLAUSIMAI-ATSAKYMAI

Klausimas: Konkursas pateikiamas kaip paviljono konkursas, taciau salygose ir technineje uzduotyje galima rasti uzuominu apie tai, kad paviljono konkurso dalyviai taip pat turetu siulyti ir eksponatus, kurie bus pristatomi paviljone. Ar galite patvirtinti eksponuojamos medziagos kilme, autorius ir pateikejus, t.y. ar tai yra dalis sio konkurso uzduoties, ar tai yra konkursas tik paviljono statiniui?

Atsakymas: konkursas skelbiamas visai paviljono apimčiai – ir statiniui, ir turiniui (t.y., paviljono viduje eksponuojamai medžiagai, informacijai)

Klausimas: Kokiame formate pateikti projektinius pasiūlymus? Kokiu adresu? (el paštu)?

Atsakymas: žr. Konkurso sąlygų dalį „Konkurso darbo pateikimas”

Klausimas: 2.7. Ar galite patikslinti koks platformos pagrindas, medžiaga ant kurios bus tvirtinami paviljonai ? Ar tai vientisa didelė platforma, ar lokalinė 5×5 ?

Atsakymas: Platformos medžiaga kol kas nėra įvardinta. Festivalio organizatorių duomenimis, tai bus vientisa didelė platforma, ant kurios bus montuojami visi paviljonai.

Klausimas: 2.9 Ar perimetrinis užstatymas reiškia, kad paviljonai glausis vienas prie kito ?

Atsakymas: Glausti paviljonų vieną prie kito neplanuojama. Paviljonų išdėstymo schemą tvirtins Festivalio organizatoriai 2016 m.

Klausimas: 2.11 Ką reiškia gaminti galima ir Škotijoje ir Lietuvoje, ar patiems reikės pasirūpinti gamyba?

Atsakymas: Taip. Planuojama, kad projektą įgyvendins (ieškos rangovų, kontroliuos procesą) autoriai-laimėtojai kartu su Lietuvos architektų sąjunga.

Klausimas: 3. Ar paviljono autoriai rinksis ir sudarinės turinį pateikiamas ekspozicijai, ar bus už tai atsakinga kita grupė žmonių ?

Atsakymas: Konkursas skelbiamas ir paviljono pastato, ir jo turinio idėjai. Po konkurso projekto įgyvendinimo komanda gali būti papildyta, jeigu reikės papildomų pajėgumų ir specialistų.

 

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal