Lietuvos architektų sąjunga

Lietuvių architektų-urbanistų komanda pasižymėjo tarptautiniame Europan konkurse

Lietuvių architektų-urbanistų komandos PUPA – Public Urbanism Personal Architecture projektas Frontside

gavo paskatinamąją premiją Europan 13 konkurse, Lundo mieste Švedijoje. Projekto komanda – Tadas Jonauskis, Justina Muliuolytė, Džiugas Lukoševičius, Edita Gumauskaitė ir Justina Sakalauskaitė.

Europan – tai kas du metus rengiamas architektų iki 40 metų konkursas, suteikiantis galimybę, laimėjus konkursą, toliau vystyti bei realizuoti projektus. Šiemet, jau tryliktą kartą rengiamo konkurso metu, dalyviai galėjo rinktis iš  49 projektų teritorijų 15-oje Europos šalių.

Švedijoje, Lundo mieste, konkurso dalyviai turėjo pasiūlyti sprendimus, kaip konvertuotį industrinę, pietinę miesto dalį, prie planuojamos naujos traukinių stoties.  Lietuvių komandos projektas Frontside buvo įvertintas tarptautinės žiuri ir gavo paskatinamąjį prizą už novatorišką, drąsią ir įtikinamą viziją, siūlančią sukurti naują, tankų miesto kvartalą, frontu žvelgiantį į parką ir miestą supantį kraštovaizdį. Frontside kvartalo struktūrą sudaro pagrindinės pėsčiųjų ir dviračių takų ašys, jungiančios skirtingas miesto dalis ir stotį. Visa kita paliekama laisvam užstatymui pastatais-blokais, kurių dydis, forma ir išraiška gali kisti, tačiau jie turi atitikti urbanistines taisykles, užtikrinančias naujojo kvartalo tankumą, įvairovę, viešų erdvių gyvybingumą bei tvarios gyvensenos principus.

Tryliktojo Europan tema – The Adaptable City (Prisitaikantis/Besikeičiantis miestas).  Iš viso konkursui buvo pateikti 1305 darbai, 150 jų buvo apdovanoti pirmomis, antromis vietomis arba paskatinamaisiais prizais. Apdovanotieji projektai siūlė novatoriškus sprendimus, kaip vystyti tvarios plėtros projektus, kaip įtraukti bendruomenes, kokios turėtų būti alternatyvios projektų iniciavimo ir vystymo galimybės, kaip kurti buriančias miestiečius viešąsias erdves.

Europan 13 konkurse dalyvavo architektai iš 45 skirtingų valstybių. Švedijoje apdovanota PUPA – Public Urbanism Personal Architecture komanda – šiemet vieninteliai lietuviai pasižymėję Europane.  2013 metais, vienuoliktos Europan sesijos metu, ta pati lietuvių komanda laimėjo pirmą vietą Reims mieste Prancūzijoje.
Projekto komanda

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal