Lietuvos architektų sąjunga

„Tautos namų” konkurse paskelbti preliminarūs nugalėtojai

„Tautos namų” konkurse paskelbti preliminarūs nugalėtojai
Komisijos darbo akimirka

Tarptautinė ekspertų komisija, kuriai vadovavo Ole Gustavsen („Snøhetta”), pagal konkurso vertinimo kriterijus sudarė darbų įvertinimo sąrašą: pirmi – Ispanijos architektų kompanija „Arquivio architects“, antri – „Fres Architects and Planners“ iš Prancūzijos, treti – lietuvių „Paleko archstudija“. 4 vieta – garbingas paminėjimas – skirta „SMAR Architecture Studio“ iš Australijos. Iš viso konkurse sulaukta 248 architektūrinių idėjų iš įvairių pasaulio šalių: JAV, Japonijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Naujosios Zelandijos, Suomijos, Kinijos, Brazilijos ir kt.

Kaip numatyta konkurso sąlygose, toliau vyks aukščiausią įvertinimą gavusių autorinių kolektyvų kvalifikacijos vertinimas. Galutiniai rezultatai ir nugalėtojai bus paskelbti rugsėjo mėnesio antroje pusėje, visi darbai bus viešai eksponuojami „T–Parke“.

„Sulaukėm ir įvertinom rekordinį skaičių architektų darbų per visą tokių konkursų istoriją ne tik Lietuvoje, bet ir visame regione. Projektai patys įvairiausi – nuo grandiozinių ženkliškų pastatų – iki landšaftinių, pastato tūrį slepiant po kalnu. Mūsų komisija tiki, kad atrinko pačias geriausias naujojo Vilniaus simbolio idėjas, kurių viena geriausių virs kultūros židiniu“, – sako Vyriausiasis miesto architektas Mindaugas Pakalnis.

Pasibaigus idėjų pristatymo visuomenei etapui, bus pradėtas rengti Koncertų salės techninis projektas ir skelbiamas rangos darbų konkursas.

Galutinė konkurso eilė  bus paskelbta baigus tikrinti dalyvių kvalifikaciją, rugsėjo viduryje. Tuomet laimėtojams bus skirtos premijos: I vietai 60000 Eur, II vietai 40000 Eur, III vietai 20000 Eur.

Pagal konkurso sąlygas, naujajame pastate bus iki 1,7 tūkst. vietų didžioji ir 500 vietų mažoji salės, erdvės barams, erdvus vestibiulis su vaizdu į įspūdingą miesto panoramą ir patalpos įvairiai kitai kultūrinei veiklai. Numatomas koncertų salės projektavimo paslaugų ir statybos darbų biudžetas siekia 52 mln. eurų. Į šią sumą įtrauktos visos su objekto projektavimu, statyba ir įrengimu bei sklypo tvarkymu susijusios išlaidos.

Konkursą Vilniaus savivaldybės pavedimu organizuoja Lietuvos architektų sąjunga, bendradarbiaudama su Tarptautine architektų sąjunga ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal