Lietuvos architektų sąjunga

Išrinkta geriausia rekreacinė architektūra

Išrinkta geriausia rekreacinė architektūra

Geriausios rekreacinės architektūros konkursui pateiktus kūrinius pristatė ir vertino: architektas Saulius Mikštas, deleguotas LAS; architektė Gerda Antanaitytė, deleguota A. Zavišos fondo; architektas Kęstutis Mikšys, 2004 m. konkurso laureatas; architektas Rolandas Liola, 2006 m. konkurso laureatas; architektė Gustė Kančaitė, 2016 m. konkurso laureatė. 

Bendru komisijos sprendimu LAS ir A. Zavišos fondo apdovanojimas – skulptoriaus Klaudijaus Pūdymo autorinis darbas – už geriausią 2019 metų rekreacinės architektūros kūrinį skirtas prieplaukos Nidoje rekonstrukcijos autoriams: Gintautui Vieversiui, Adomui Šablevičiui ir Eglei Buikaitei (UAB „G.A.L. architektai” ir LG projektai”):

A. Knašo nuotr.

Komisijos komentarai:
„Šis reanimuotas architekto Alfredo Paulausko statinys, prikeltas sužibo savitomis, vietinėmis spalvomis. Džiugus rekonstrukcijos autorių kelio pasirinkimas – ypač žinant, kad prieš tai buvo keletas versijų, kitų arch. kolektyvų architektūrinių eskizų – griauti ir statyti naują statinį vietoj šio. Autorių, atlikusių rekonstrukciją, nuopelnas, kad jautriai atskleidė, išryškino pastato esybę – grubus betonas, medis, švelnus naktinis apšvietimas – išryškinta autentiška tūrio kompozicija. Atrodo tarsi pastatas visada toks ir buvęs, bet nebuvo… Atmintis jį mena tokį – koks jis yra dabar. Nesenstanti, amžina architektūra. Tuo pačiu ši rekonstrukcija gali inicijuoti peržvelgti ir daugiau tarybinių bei šių dienų pastatų ir įtraukti į registrą vertinguosius…“ „Kultūros paveldo respektavimas: beveik pusę amžiaus „Audronašos” pastatas buvo ikonišku Nidos ženklu, krantinės akcentu. Pastaraisiais metais gerokai nusidėvėjęs modernistinis grynuolis prikeltas gerbiant pirminę architekto idėją, ją aktualizuojant ir taktiškai pritaikant šiuolaikiniams poreikiams, išlaikant ir pabrėžiant pastato vertingąsias savybes – medžiagas, kompoziciją ir charakterį“.

Kiti komisijos pažymėti lygiaverčiai projektai – poilsio namelis Obuolių saloje (autoriai – Gabrielė Šarkauskienė ir Antanas Šarkauskas,”ŠA atelier”.

V. Darulio nuotr.

Komisijos komentarai: „Originali, novatoriška formos raiška ir jos dermė su aplinka. Technologiškai ir kompoziciškai kokybiškai išbaigtas nedidelės apimties objektas. Drąsus medžiagų pasirinkimas, iš pirmo žvilgsnio architektūrinė raiška gali priminti industrinį charakterį, pastatas itin subtiliai ir netikėtai įsilieja į gamtinę aplinką“. „…jautrus ir dar nematytas stogo sprendimas eksponuojant vandens tėkmę“. „Nors labai mažo mastelio objektas, bet efektingas savo absoliutine kokybe- viskas labai preciziškai atlikta: nuo idėjos, tūrio išraiškos iki interjero. Konceptas – suprojektuoti modulinę objekto daugybą – atrodo tarsi iš studentavimo laikų utopijų, kaip ir idėja įsmeigti namelį į bet kokio reljefo landšaftą ant lieknučių kojų… su kompiuteriu, manau esame darę tą visi studentavimo laikais, o čia kokybiškai atliktas faktas. Stogas – skulptūra, utilitarus metalinis fasadas ir šiltas medinis interjeras – sąmoningas dialogas. Kuklus, nuosaikus ir tikras“.

 

Apžvalgos bokštas Birštone, autoriai – Lilija Putnienė, Vytautas Putna, Donatas Malinauskas (UAB „Prosfera“).

Birštono savivaldybės administracijos nuotr.

Komisijos komentarai: „Gamtinių vertybių respektavimas; objekto kontekstualumas; formos raiška ir jos dermė su aplinka; kompozicinės stilistikos vientisumas (tūrių, plastikos, spalvų, elementų kompozicinė darna); originali tektonikos išraiška; medžiagų ir aplinkos ryšys; racionali formos ir funkcijos dermė“. „Įžiūrimas nebanalus „tautinis” motyvas“.

Ūkis „Farmers Circle“ Radiškyje, autoriai – Gilma Teodora Gylytė, Domantas Baltrūnas, Edgar Vladimirenko, Andrė Baldišiūtė, Sabina Daugėlienė (DO Architects).

A. Jauniaus nuotr.

Komisijos komentarai: „Novatoriškas ir perspektyvus planas sinergizuoti ūkinę ir rekreacinę veiklą, įvilktas į kokybiškos architektūros rūbą“. „Išskyriau į išskirtiniausius dėl kokybiškos architektūros ir objekto programos, turinio. Vertinu kontekstualią architektūrinę kalbą, tiek pat kiek ir skleidžiamą žinutę apie lietuviškąsias, baltiškas šaknis: tiek ūkiniame komplekso gyvenime, tiek restorano meniu… Prikeltas senas pastatas, seno mūro ir šiuolaikinių medžiagų simbiozė, pabrėžiant kiekvienai savo laikmetį… Mes atrandame Lietuvą, važinėjame į pažintinius takus, memorialinius muziejus, dėl to naujas taškas žemėlapyje, kviečiantis pažinti nematytą Lietuvą, kokybišką architektūrą su kokybišku turiniu, įdomia, lavinančia vidine veikla yra labai labai sveikintinas reiškinys. Kuo daugiau kokybiškos Lietuviškos architektūros išbarstytos po Lietuvos periferijas“.

Renginio kulminaciją vainikavo apdovanojimas „Už gyvenimo nuopelnus rekreacinės architektūros srityje“, kuris įteiktas architektei Laimai Šliogerienei. 

Nuo rugsėjo 8 dienos publikuojami renginio video: konkurso „Geriausias 2019 metų rekreacinės architektūros kūrinys” laureato paskelbimas, Apdovanojimas už gyvenimo nuopelnus rekreacinės architektūros srityje bei pranešimų ciklas „Receptas. Kuršių nerija”.

Konkursui pateiktos konkursinės medžiagos pagrindu sudarytas konkurso nominantų skaitmeninis leidinys.

Informacija Facebook

Rekreacinę architektūrą Lietuvoje propaguojantį atvirą konkursą dar 2003 metais inicijavo architektas Leonardas Vaitys. Pastaraisiais metais konkursas vykdomas vadovaujantis Lietuvos architektų sąjungos Tarybos patvirtintais konkurso dokumentais, procesą koordinuoja Architekto Algimanto Zavišos labdaros ir paramos fondas, konkurso partneris – Neringos savivaldybės administracija. Konkursu siekiama išrinkti praėjusiais metais realizuotą geriausią rekreacinės paskirties visuomenei atvirą architektūrinį, landšaftinį, urbanistinį kūrinį, pabrėžiantį vietos tapatumą bei kuriantį kultūrinę reikšmę ir socialinę vertę.

 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. 

 

 

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal