Lietuvos architektų sąjunga

Geležinkelio stoties vizijos – virtualiai

Geležinkelio stoties vizijos – virtualiai

Paskelbti visi Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir viešojo transporto terminalo projekto konkursui pateikti darbai.

Visi Vilniaus geležinkelio stoties konkursui pateikti darbai visuomenei susipažinti pateikti  virtualioje parodoje. Darbai eksponuojami atsitiktine tvarka.

Vilniaus geležinkelio stoties pastato, stoties aikštės ir naujosios jungties tarp Naujininkų ir Naujamiesčio teritorijos atnaujinimas – vienas svarbiausių pokyčių Vilniaus mieste. Tai – integrali projekto „Rail Baltica“, jungiančio regiono sostines, dalis.

Vertinimo komisijos pirmininko M. Pakalnio teigimu, daugelyje pateiktų darbų sprendžiami ne tik stoties pertvarkos klausimai, bet ir kur kas didesnės teritorijos regeneracijai svarbus aspektas – jungtis tarp Naujininkų ir centrinės miesto dalies, funkcionalumas ir kontekstualumas dera su ambicija.

Tarptautinė vertinimo komisija jau įvertino gautus darbus pagal architektūrinės, urbanistinės idėjos integralumo, išskirtinumo, funkcionalumo, tvarumo, paslaugų kainos kriterijus. Nugalėtojai bus paskelbti rugsėjo mėn., patikrinus tiekėjų kvalifikaciją ir atlikus kitas viešųjų pirkimų procedūras.

Konkurso dalyvių darbus vertino Lietuvos ir užsienio architektai, „Lietuvos geležinkelių“, „LTG Infra“, „LTG Link“ ir Vilniaus miesto savivaldybės atstovai. Komisijai pirmininkavo vyriausiasis Vilniaus architektas Mindaugas Pakalnis.

Laimėtojams skiriamas 120 tūkst. eurų prizinis fondas: pirmosios vietos laimėtojui – 50 tūkst. eurų, antrosios – 30 tūkst. eurų, trečiosios – 20 tūkst. eurų dydžio premijos. Ketvirtąją ir penktąją vietas užėmę konkurso dalyviai gaus po 10 tūkst. eurų.

Architektūrinio konkurso organizatoriai – „Lietuvos geležinkeliai“, Lietuvos geležinkelių tinklą valdanti bendrovė „LTG Infra“ ir Vilniaus miesto savivaldybė. Konkurso organizatoriams atstovauja konsultacijų bendrovė „Civitta“ ir Lietuvos architektų sąjunga.

 

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal