Lietuvos architektų sąjunga

Kviečia pirmasis KAFe 2019 renginys

KAFe 2019 m. kviečia prisijungti prie tarptautinio projekto Architecture of Shame.

„Architecture of shame“ – tai Materos mieste, pietų Italijoje gimęs projektas, kuris tyrinėja architektūros ir gėdos jausmo sąveikas. Gėdos architektūros žemėlapis žymi urbanistinius “sielos pelkynus“ ir kviečia be jokių baimių, su humoru ir sveika ironijos doze pasikalbėti apie mūsų žemiškas gėdas ir kompleksus susijusius su miesto architektūra.

<<< 2019 m. birželio 7 d., Kauno menininkų namuose, KAFe 2019 organizuoja dirbtuves-diskusiją su Architecture of shame“ projekto kūrėjais Fabio Ciaravella ir Carmela Mimì Coviello. >>>

Dirbtuvių žvilgsnis nukryps į Kauno Naujamiesčio medinės architektūros palikimą ir likimą. Jau tarpukariu medinis pastatas Naujamiestyje buvo tapatinamas su „lūšna“ ir be gailesčio keičiamas nauju, mūriniu, modernišku. Tačiau galbūt naujumo ir efektyvumo doktrina užkerta kelią pažvelgti į architektūrinę aplinką kitu kampu? Galbūt vis dar turime pasinaudoti galimybe pažvelgti į medinį paveldą nebandant nugalėti autentiškų jo savybių, o atvirkščiai, susidraugauti su juo pabrėžiant jo unikalumą?

Dirbtuvių metu bus kuriamas mentalinis medinio Kauno Naujamiesčio žemėlapis, atskleidžiantis sudėtingas ir prieštaringas šių pastatų reikšmes ir prasmes šiuolaikiniame mieste.

Tai yra pirmasis KAFe’19 paveldo programos renginys, jo metu sugeneruotos idėjos bus pristatomos tarptautinėje parodoje Materoje, bei toliau plėtojamos rudenį festivalio Kaune metu.

Registruotis ir dalyvauti dirbtuvėse kviečiami visi miestiečiai. Registracija priimama iki birželio 5 d. – laukite patvirtinimo laiško.

* Dirbtuvės vyks anglų kalba.

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal