Lietuvos architektų sąjunga

Vilniuje duris atvėrė pirmasis Lietuvoje architektūros srities menų inkubatorius

Lietuvos architektų sąjunga (LAS) baigė įgyvendinti Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis iš dalies finansuojamą projektą „Nekilnojamosios kultūros vertybės – Hilarijaus Raduškevičiaus rūmų Vilniuje rekonstrukcija pritaikant juos pirmojo Lietuvoje architektūros srities menų inkubatoriaus Architektūros centro veiklai“. Projekto metu rekonstruotas valstybės saugomas nekilnojamojo kultūros paveldo objektas – Hilarijaus Raduškevičiaus rūmai Vilniuje, Kalvarijų g. 1/ Žvejų g. 2, ir rekonstruotose patalpose įkurtas pirmasis Lietuvoje architektūros srities menų inkubatorius.
Architektūros srities menų inkubatoriuje sudarytos palankios sąlygas steigtis ir plėstis architektūros ir susijusių sričių smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams, ypač jauniesiems menininkams (iki 35 metų amžiaus arba baigusiems studijas ne anksčiau kaip prieš 5 metus) ar jų įsteigtoms įmonėms. Asmenims, besiverčiantiems architektūros ar susijusia veikla, architektūros ir susijusių sričių meno kūrėjams ne ilgiau kaip 5 metus lengvatinėmis sąlygomis, su nuolaida nuo įprastos rinkos kainos bus nuomojamos rekonstruotos rūmų patalpos.
Dirbtuvės, studijos, biurai ir kitos inkubatoriaus rezidentams nuomoti skirtos patalpos sudaro daugiau kaip 1500 m2 plotą (ne mažiau kaip 60 proc. viso inkubatoriaus bendro ploto). Rezidentai savo reikmėms galės naudotis menų inkubatoriaus parodų salėmis ir kitomis daugiafunkcėmis erdvėmis (konferencijų, seminarų, mokymų salėmis). Iš viso kūrybos rezultatams pristatyti, realizuoti ir (arba) demonstruoti įrengta apie 700 m2 ploto patalpų. Vienu metu architektūros srities menų inkubatorius gali priimti 42 rezidentus. Ne mažiau kaip 50 proc. architektūros centro rezidentų privalo sudaryti jaunieji menininkai arba jų įsteigtos smulkiojo ir vidutinio verslo įmonės.
Be pagrindinės veiklos, patalpų rezidentams nuomos, LAS architektūros centras teiks ir papildomas paslaugas verslo pradžiai ir plėtrai užtikrinti: konsultacijas verslo steigimo ir verslo pradžios klausimais, dokumentų ir buhalterinės apskaitos tvarkymą, teisines konsultacijas veiklos klausimais, galimybių studijų ir verslo projektų, paraiškų paramai rengimą, administravimą ir kt. LAS Architektūros centras organizuos ir architektūros bei susijusių meno sričių profesinės kvalifikacijos tobulinimo kursus, parodų ir konferencijų lankymą, dalyvavimą parodose, konferencijose, seminaruose, kūrybinėse dirbtuvėse, kituose renginiuose.

 

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal