Lietuvos architektų sąjunga

Geresbė kokybė – per mažesnį apetitą

Švitrigailos gatvėje, jungiančioje Vilniaus oro uostą su miesto centru, esantis prekybos centras „Norfa“ ruošiasi esminiams pasikeitimams. Vietoje esančio tipinio „sandėlio“ ketinama statyti naują gyvenamąjį kompleksą su komercinėmis patalpomis (UAB „GRANGERAS“, PV – R. Kisielienė). Parduotuvės įsikurtų apatiniuose aukštuose, o butai būtų įrengti dviejuose aukštesniuose korpusuose, suprojektuotuose ties gatve ir sklypo gilumoje. Pasak architektų, 27 ir 35 m aukščio sieksiantys tūriai nusklembti vienšlaičiais stogais, kad kompozicija būtų gyvesnė. Kadangi sklypą siūloma užstatyti itin intensyviai (70%) ir prie pastato liktų tik menkutis žalias plotelis, vaikų žaidimų aikštelę architektai siūlo įrengti ant stilobato stogo.

Akivaizdus noras prisodrinti sklypą kuo didesniu kiekiu parduodamų kvadratinių metrų ir lėmė Vilniaus architektūros-urbanistikos ekspertų skeptiškas pastabas. Anot jų, kompleksas yra per didelis, o būstų kokybė nebūtų aukšta (dėl žalios erdvės, saulės šviesos trūkumo, didelio gyventojų kiekio mažame plote užprogramavimo). Kaip pastebėjo ekspertai, didžiulis užstatymo intensyvumas viršija ir galiojančius Naujamiesčio užstatymo reglamentus.

Pastabų kliuvo ir pastato architektūrinei išraiškai. Prasislenkančių langelių, margo fasado, šlaitinių stogų derinys, anot ekspertų, stokoja aiškios idėjos ir nė kiek nedera su gyvenamojo pastato įvaizdžiu. Dėl savo gabaritų kompleksas būtų matomas iš įvairių tolimų taškų Vilniuje, todėl jo siluetas – itin svarbus, pastebėjo ekspertai, patardami, jog labiausiai čia tiktų ramios, nesudėtingos estetikos pastatas.

 

Tekstas: Rūta Leitanaitė
Iliustracijos; architektusajunga.lt

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal