Lietuvos architektų sąjunga

Mies van der Rohe 2011 prizas – Berlyno Naujajam muziejui

Berlyno Naujasis muziejus (arch. David Chipperfield ir kt.) apdovanotas 2011 Europos šiuolaikinės architektūros – Mies van der Rohe prizu.

neues
Stiftung Preußischer Kulturbesitz / DCA, fotografas: Joerg von Bruchhausen


„Jaunojo architekto“ prizas atiteko architektams Ramon Bosch ir Bet Capdeferronamą Žironoje, Ispanijoje.

collage_house

Foto: Jose Hevia

Žiuri pirmininkas Mohsen Mostafavi sako: “Naujojo muziejaus rekonstrukcija yra ypatinga sėkmė. Retai kada architektui ir klientui pavyksta pasiekti tokio kokybiško rezultato tokiame istoriškai svarbiame ir sudėtingame projekte, kurį sudaro ir išsaugojimas, ir nauja statyba. Projektą sudaro daugybė estetinių, etinių ir techninių sprendimų, jis yra iškalbingas sėkmingo bendradarbiavimo pavyzdys.”


Naujasis muziejus (arch. Friedrich August Stüler) buvo pastatytas XIX a. viduryje. II Pasaulinio karo metu itin nukentėjusį pastatą pradėta rekonstruoti 2003 metais.D.Chipperfield’as, dirbęs kartu su D.Britanijos architektu  Julian Harrap, pasirinko neslėpti skirtumų tarp senų ir naujų elementų. Daugiasluoksnėje muziejaus architektūroje akivaizdžiai įskaitomos praeitis ir dabartis harmoningai dera tarpusavyje.

D.Chipperfieldo teigimu, Naujojo muziejaus rekonstrukcija yra bendradarbiavimo, vykusio labai aktyviame reiklios visuomenės nuomonės reiškimo fone, vaisius. Rezultatai liudija ne tik komandos profesionalumą, tačiau ir kliento bei miesto valdžios pasiryžimą ir nuolatinį palaikymą sudėtingame procese.

Nugalėtoją žiuri rinko iš 6 finalistų, kurie savo ruožtu buvo atrinkti iš 343 darbų, pateiktų iš 33 Europos šalių. 

Daugiau informacijos: www.miesarch.com

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal