Lietuvos architektų sąjunga

Lietuviškas namas tapo favoritu Maskvoje

Lietuvos architektų biuro „Arches“ suprojektuotas individualus gyvenamasis namas Vilniuje "Pušies šakos" tarptautiniame architektūros konkurse  „ArchiP 2011“ (Maskva) išrinktas geriausiu individualaus namo projektu ir apdovanotas  pagrindiniu konkurso prizu „ArchiP“ statulėle.

Arches

Arches

Arches

Arches

Prestižiniu tampantį tarptautinį kasmetinį architektūros konkursą „Architektūros premija“ (АрхиП) organizuoja Maskvos leidybos namai „Salon Press“, leidžianti žurnalus „Domus“ bei „Salon“.Dešimtą kartą vykusiam konkursui šiemet buvo nominuota 70 projektų iš Rusijos, Danijos, Jordanijos, JAV, Vokietijos, Graikijos, Latvijos, Lietuvos, Ispanijos, Didžiosios Britanijos, Olandijos, Japonijos, Austrijos, Naujosios Zelandijos, Kinijos, Kanados, Suomijos ir Prancūzijos.

Be “Pušų šakų“ namo, parodoje buvo pristatyti dar 3 Lietuvos architektų projektai: V.Adomavičiaus ir V.Vyšniauskienės sukurtas namas Domeikavoje, „A. Ambraso biuro“ suprojektuotas „DnB Nord“ bankas Rygoje ir namas Marijampolėje (arch.  A.Kančas ir I.Grigaliūnaitė).

70 projektų, kurie patalpinti virtualioje parodoje , iš daugiau nei 400 pateiktų darbų išrinko organizatorių sukviesta keliasdešimties profesionalių architektų žiuri. O laureatus kiekvienoje iš 7 kategorijų balsuodami internetu apsprendė prie pradinės žiuri prisijungę nominantai (iš viso balsavo apie 100 architektų iš įvairių šalių).

Pasak architekto Rolando Liolos, mūsuose kol kas mažai girdėtas konkursas „ArchiP“ pasaulyje, o ypač tarp Vakarų architektų, įgavęs solidų svorį: būti nominuotam arba pakviestam į žiuri jau laikoma nemaža sėkme ir pripažinimu. Konkurse nesibodi dalyvauti ir itin garsių architektų, tokių kaip J.Mayer (2003 m. apdovanotas Mies van der Rohe premija), D. Perrault, Wolf Prix/Coop Himmelb(l)au ar N.Foster, biurai. Greičiausiai tokį populiarumą lemia vakariečius viliojanti Rusijos rinka bei aplinkybė, jog konkursą organizuojanti „Salon Press“ leidykla šalyje yra pagrindinis šaltinis, propaguojantis inovatyvią, vakarietišką architektūrą.

Vienoje labiausiai prestižinių vietų renginiams Maskvoje (prekybos centro GUM, esančio prieš Raudonąją aikštę pagrindinėje salėje) vykęs prabangus ir sureikšmintas konkurso apdovanojimų vakaras, pasak jame dalyvavusių „Arches“ architektų, buvo ne tik iš įvairių pasaulio šalių suvažiavusių architektų pagerbimas. Lietuvių liudijimu, renginyje dalyvavę vakarų šalių ambasadoriai entuziastingai aiškino Rusijos atstovams apie vakarietiškos architektūros ir architektų privalumus. Beje, oficialaus atstovo iš Lietuvos ambasados architektai nepastebėjo.

Pasak R.Liolos, Lietuvos architektai turėtų drąsiau imtis iniciatyvos ir aktyviau dalyvauti konkurse, kuriame, jo nuomone, lietuvaičių projektai bendrame kontekste išsiskiria kokybe, yra pastebimi ir konkurencingi. Kitąmet vyksiančiam konkursui darbus tradiciškai reikės pateikti metų pradžioje.

Tekstas: Rūta Leitanaitė
Iliustracijos: "Arches", www.architektusajunga.lt

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal