Lietuvos architektų sąjunga

Kauno ekspertams pristatyti du tiltai

Tiltas per Nemuną. Autoriai - "Kild architektai": Ivane Ksnelashvili, Petras Išora, Dominykas Daunys, Ona Lozuraitytė.

Sausio 17 d. Kauno Architektų namuose vykusio Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos posėdžio metu pristatyti tiltų per Nemuno upę nuo Aleksoto iki salos ir nuo salos iki Karaliaus Mindaugo pr. projektiniai pasiūlymai.

Projektų autoriai – „Kild architektai”: Ivane Ksnelashvili , Petras Išora, Dominykas Daunys, Ona Lozuraitytė, užsakovas – Kauno miesto savivaldybės administracija. Projektus pristatė Petras Išora.

Po pasisakymų ir diskusijų nutarta pateiktiems projektiniams pasiūlymams pritarti. Rekomenduota vystant projektą atsižvelgti į ekspertų pareikštas pastabas:

Požeminė perėja išliks, todėl būtina į ją reaguoti – ši problema funkciškai neišspręsta. Siūlytume kompleksiškai spręst prieigas, sudarant sąlygas dviratininkams, pėstiesiems ir neįgaliesiems.

Projektuojant uostelį, reikia išnagrinėti galimybes ir neužkirsti kelio vystymui. Jei jau siūlomas uostelis, jis turi būti projektuojamas iš esmės. Prie uostelio būtina numatyti privažiavimą.

Kyla abejonės dėl dviejų amfiteatrų reikalingumo ir jų simetrijos. Simetrinis amfiteatrų išdėstymas prieštarauja asimetriniam kontekstui.

Reikėtų ieškoti jungiamojo audinio su Mokslo muziejaus genplano takų sprendiniais, kairiojo kranto sprendiniais. Taip pat ekspertai išreiškė nuomonių, kad kol kas abiejų tiltų jungtis yra nepakankamai išnagrinėta, reikėtų didesnio abiejų tiltų vieningumo ir ansambliškumo, taip pat pasiūlyta tobulinti didžiojo tilto konstruktyvą ir grafiką – ji galėtų būti modernesnė, tilto atramos turi būti akcentuotos, krantinės išreikštos, sutvarkytos, uostelis projektuojamas iš esmės. Vertėtų praplatinti kanalą, mažąjį tiltą projektuoti pakeliamą.

Detalus posėdžio protokolas skelbiamas LAS Kauno skyriaus tinklalapyje.

 

 

 

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal