Lietuvos architektų sąjunga

Jungtinio gyvybės mokslų centro pastato Vilniuje konkurso antrasis vertinimas

Dar pernai prasidėjęs Jungtinio gyvybės mokslų centro konkursas, tikėtina, artėja atomazgos link.

Šiandien konkurso vertinimo komisija turėtų išrinkti architektūrinį pasiūlymą, kuris turėtų būti įgyvendintas.

Kaip jau rašė architektusajunga.lt , viešųjų pirkimų konkurse „Jungtinio gyvybės mokslų centro projektavimo ir statinio projekto vykdymo priežiūros paslaugoms“ pirkti sudalyvavo 3 komandos.

Tuomet darbus vertino projektinių pasiūlymų vertinimo komisija (G. Blažiūnas, T. Balčiūnas, A. Blotnys, S. Kuncevičius, J. Pakšienė, A. Ratkevičius, J. Lazutka), atsižvelgusi į recenzentų (G. Paslaitis, V. Merkevičius, M. Pakalnis) nuomonę.

Suskaičiavus vertinimo komisijos balsus, geriausiu projektiniu pasiūlymu buvo pripažintas UAB “Paleko  ARCH studija” ir UAB “Cowi Lietuva” pateiktas darbas 114477 (arch. R. Palekas, P. Išora, J. Grinevičius, A. Dovydavičiūtė).

Antroje vietoje liko UAB “Ekoprojektas” ir UAB “Viltekta” pateiktas darbas 457888 (arch. G. Čaikauskas, V. Venckūnienė, V. Raugala, M. Kruopys, V. Macijauskaitė, E. Guldikauskaitė).

Trečiasis, UAB “Vilniaus architektūros studijos” (arch. A.Asauskas, R. Kirdulis, V. Lukoševičius, T. Noreika, E. Petkevičius, I. Lukauskas, A. Syrusas, G. Gumenikovaitė, M. Venslavičiūtė, D. Počešiūnas, J. Vaškevičius), darbas nebuvo vertinamas, nes neatitiko konkurso sąlygų.

Vertinimo komisijos išvados buvo perduotos Vilniaus universiteto Viešųjų pirkimų komisijai, kuri, išnagrinėjusi medžiagą priėmė sprendimą visus pasiūlymus atmesti. Anot komisijos, UAB „Ekoprojektas“ ir UAB „Viltekta“ techninis pasiūlymas neatitiko techninėje specifikacijoje nustatytų reikalavimų. UAB „Cowi Lietuva“ ir UAB „Paleko archstudija“ nepateikė pasiūlymo galiojimo užtikrinimo. UAB „Vilniaus architektūros studija“ nepateikė pasiūlymo galiojimo užtikrinimo ir techninis pasiūlymas  neatitiko detaliojo plano reikalavimų.

Vilniaus universiteto sprendimu visi trys konkursui  pateiktų darbų autoriai buvo pakviesti pakoreguoti konkursinius darbus ir pateikti juos komisijai svarstyti iš naujo.

Lietuvos architektų sąjunga dalyvavo šio konkurso organizavime prisidėdama prie konkurso sąlygų (architektūrinės dalies) rengimo, ekspozicijos organizavimo bei skirdama narius į vertinimo komisiją bei recenzentus.

Lietuvos architektų sąjungos nuomone, vertinimo komisija jau buvo išrinkusi geriausią darbą ir konkursas (kuris buvo skelbtas kaip vieno etapo) įvyko, todėl sprendimas pakoreguoti darbus ir juos vertinti iš naujo nėra sveikintinas.

Vis dėlto dėl įsipareigojimų LAS privalo dalyvauti konkurse iki nugalėtojo patvirtinimo. Antrojo vertinimo metu sąjunga į komisiją delegavo kitus narius: A.Nasvytį, A,Mačiulį, L.Vaitį ir A.Stapulionį.

PAKOREGUOTI KONKURSO DARBAI


UAB “Paleko  ARCH studija” ir UAB “Cowi Lietuva” pateiktas darbas 114477
(arch. R. Palekas, P. Išora, J. Grinevičius, A. Dovydavičiūtė)

Planšetai PDF

Aiškinraštis PDF

UAB “Ekoprojektas” ir UAB “Viltekta” pateiktas darbas (arch. G.
Čaikauskas, V. Venckūnienė, V. Raugala, M. Kruopys, V. Macijauskaitė, E.
Guldikauskaitė)

Planšetai PDF

Aiškinraštis PDF

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal