Lietuvos architektų sąjunga

Gintarui Balčyčiui skirta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija

Gintarui Balčyčiui skirta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija
Architektas Gintaras Balčytis

Tarp šiandien paskelbtų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų – Lietuvos architektų sąjungos nominuotas architektas, LAS Tarybos narys Gintaras Balčytis. Jam premija skirta už miestui ir žmogui atvirą architektūrą.

Gintaras Balčytis – įvairialypė asmenybė: apdovanotas Lietuvos architektų sąjungos garbės ženklu ir Vyriausybės kultūros ir meno premija, 2017-aisiais išrinktas Kauno metų menininku, organizuoja Kauno architektūros festivalį KAFe ir dėsto KTU Statybos ir architektūros fakultete. Įdomu tai, kad G. Balčytis Nacionalinei kultūros ir meno premijai nominuotas jau antrą kartą. 

Atskiri G. Balčyčio darbai taip pat ne kartą išskirti kolegų ir kritikų: už Kauno autobusų stotį skirta Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premija, projektas nominuotas Aplinkos ministerijos ir 2019 m. Mies van der Rohe premijai; Vilkaviškio autobusų stotis pripažinta vienu iš penkių iškiliausių 2019-2020 m. Lietuvos architektūros kūrinių konkurse „Žvilgsnis į save” ir nominuota 2021 m. Mies van der Rohe premijai.

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija šiemet vertino 45-ių visuomenės pasiūlytų kandidatų veiklą kultūros ir meno srityje ir iš šio sąrašo iš pradžių atrinko dvylika pretendentų. Šiomis premijomis kasmet įvertinami reikšmingiausi kultūros ir meno kūriniai, Lietuvos ir pasaulio lietuvių bendruomenės kūrėjų sukurti per pastaruosius 7 metus, taip pat kūriniai, sukurti per visą gyvenimą. Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų laureatų diplomai ir ženklai įteikiami Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga.

Šiemet premijos taip pat skirtos ir rašytojui Sauliui Tomui Kondrotui – už pasaulį be ribų literatūroje, kino operatoriui Jonui Vitoldui Tomaševičiui – už Lietuvos kino vaizdo poetikos aukštumas, aktorei Reginai Šaltenytei – už nuosekliai puoselėtą vaidybos meno meistrystę, muzikologei Rūtai Stanevičiūtei – už muzikos kultūros modernėjimo viziją ir kritinės minties atvirumą, dailininkei Eglei Ridikaitei – už kultūros paveldo aktualizavimą šiuolaikinėje tapyboje.

Sveikiname ir linkime dar didesnės profesinės sėkmės ateityje!

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal