Lietuvos architektų sąjunga

Expo 2012 Lietuvos paviljono projektui – konkursas

2012 metais Lietuva oficialiai dešimtą kartą dalyvaus pasaulinėje parodoje “Expo 2012”, kuri šį kartą vyks Yeosu mieste, Pietų Korėjoje. Parodos pagrindinė tema – „Gyvieji vandenynai ir pakrantės“.

Vyriausybė, Lietuvos dalyvavimui Expo 2012 m. skyrusi 1 mln. litų (palyginimui – Expo 2010 Šanchajuje dalyvavimui skirta 4 mln.litų), šalies paviljono projektavimo ir įrengimo organizavimą pavedė Aplinkos ministerijai.

Darbo grupė, sudaryta iš visų ministerijų, įvairių visuomeninių organizacijų atstovai (tarp kurių 2 architektai – A.Kaušpėdas ir LAS pirmininkas G.Blažiūnas), konsultuoja AM dėl pasirengimo strategijos ir eigos.

Skirtingai nei užpernai, kai skuboto konkurso metu buvo renkamas ir projektuotojas, ir projekto įgyvendintojas , šiemet ketinama skelbti du viešųjų pirkimų konkursus: vieną – projektui, antrą – jo įgyvendinimui.

Konceptualus Lietuvos ekspozicijos pasaulinėje parodoje „EXPO 2012” projektas – tai vieninga turinio, išorinės ir vidinės erdvės organizavimo koncepcijos ir (audio) vizualinių pranešimų visuma, pateikiama pirminių eskizų (tekstinių ir vizualinių projektų) formomis. Jis turės atitikti 2012 m. pasaulinės parodos „EXPO 2012” pagrindinę temą „Gyvieji vandenynai ir pakrantės”; jame turės būti pateiktas scenarijus, kuriame būtų išdėstyta Lietuvos ekspozicijos turinio ir struktūros koncepcija, jos pristatymo parodos lankytojams būdai ir tvarka.

Lietuvos, kaip ir kitų šalių, prezentacijai bus skirta 300-500 kv. m erdvė jau egzistuojančiame statinyje.

Aplinkos ministerija jau pradėjo rengti Lietuvos paviljono projekto konkurso sąlygas, dėl kurių turinio konsultuojasi su Lietuvos architektų sąjunga. Pastarosios pasiūlymu, projekto konkurso sąlygos turėtų kuo labiau atitikti architektūrinio konkurso sąlygas ir neužkirsti kelio dalyvauti kuo platesniam profesionalių architektų ir dizainerių ratui.

Pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus, viešųjų pirkimų konkursų pasiūlymus vertina perkančiosios institucijos Viešųjų pirkimų komisija, tačiau Lietuvos architektų sąjungos pasiūlymu ketinama sudaryti papildomą ekspertų komisiją (iš ne daugiau kaip 9 kompetetingų profesionalų architektų, dizainerių ir kt.), kuri įvertins konkurse pateiktas paviljono idėjas ir pateiks Viešųjų pirkimų komisijai savo rekomendacijas dėl nugalėtojų.

Numatytas ir preliminarus prizinis fondas geriausių darbų autoriams sieks 35 000 litų.

Konkursą ketinama skelbti šių metų rudens pradžioje.

Tekstas: Rūta Leitanaitė

Susiję straipsniai:

Lietuvos paviljonas Expo 2010. LAS nuomonė
Koks bus Lietuvos paviljonas Šanchajaus EXPO 2010?

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal