Lietuvos architektų sąjunga

Architektų sąjunga nepritaria Palangos sporto salės viešųjų pirkimų konkursui

DĖL UNIVERSALIOS SPORTO SALĖS SPORTO G. 3, PALANGOJE VIEŠOJO PROJEKTAVIMO PASLAUGŲ PIRKIMO

Lietuvos architektų sąjunga susirūpinusi seka, domisi ir jaudinasi dėl Lietuvos kurortų būklės, jų vystymosi, ir plėtros. Ne kartą Lietuvos architektai išsakė nerimą dėl beatodairiško Palangos kurorto vystymo, jo paminklosauginės dalies nepamatuoto užstatymo, landšafto ir gamtos nepakankamo saugojimo. Nuolat primename, kad vystyti kurortą reikia ypač atsargiai ir atsakingai, siekiant nepakenkti subtiliam miestovaizdžiui, nedarkant jaukaus mastelio, saugant ir puoselėjant gamtą. Kiekvieno didesnio naujai statomo pastato sprendimas, tiek urbanistinis, tiek architektūrinis, turėtų būti patikrinamas, nagrinėjant įvairius varijantus, siekiant gauti optimalų visiems „sergantiems“ už Palangą rezultatą.

Nors praktiškai visi administruojantys ir prižiūrintys kurorto vystymą sutinka su tokiu požiūriu, realybė dažnai kitokia. Buvome nemaloniai nustebinti, suradę internetinėje erdvėje platinamą skelbimą apieUniversalios sporto salės Sporto g. 3 viešąjį projektavimo paslaugų pirkimą. Pastatas, talpinantis iki 2500 žiūrovų turėtų būti ypatingo dėmesio objektas. Jo teisingo, racionalaus ir įsimenančio sprendimo suradimui reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Toks pastatas galėtų būti vienas iš Palangą reprezentuojančių statinių. Tokio objekto atsiradimas pritrauktų ne tik sporto, bet ir koncertų, spektaklių ir kitų viešų renginių organizatorių dėmesį, pagyvintų miesto gyvenimą.

Dabar sprendimų paieškos kelias eliminuotas. 2010-11-29 bus atrinktas projektuotojas. Gerai, jeigu tai bus patyręs, kūrybingas architektas, o jeigu ne? Ką atrinktas projektuotojas mokės, ar jam pasiseks rasti tinkamiausią sprendinį, ar vėl visi piktinsimės po laiko, kai viduryje Palangos turėsim akis badantį monstrą? Greičiausiai vėl prarysime kartėlį ir su pavydu pažiūrėsime į šaltakraujus skandinavus ar į Baltijos šiaurinius kaimynus, kuriems pasisekė geriau? Todėl manome, kad einant pasirinktu keliu rezultatas greičiausiai netenkins nei savivaldybės, nei miestelėnų, nei miesto svečių.

Mūsų įsitikinimu visuomenei svarbių objektų architektūrinio sprendimo ieškoti galima vieninteliu atviro architektūrinio konkurso būdu. Siūlome nutraukti pradėtą nieko nežadančią pirkimo procedūrą, organizuoti pasiūlymų architektūrinį konkursą ir atradus geriausią sprendinį derėtis dėl projektavimo. Tik turėdami kelis, ar keliolika sprendinių galėsime nesuklysti.

 

LAS pirmininkas Gintautas Blažiūnas

LAS Palangos skyriaus pirmininkas Saulius Danius


Laiškas išsiųstas LR LR Aplinkos ministerijai, LR Kultūros ministerijai, Palangos miesto savivaldybei, Viešųjų pirkimų tarnybai.

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal