Lietuvos architektų sąjunga

Architektų sąjunga nepritaria Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslo centro viešųjų pirkimų konkursui

DĖL „NACIONALINIO FIZINIŲ IR TECHNOLOGIJOS MOKSLO CENTRO SUKŪRIMO“ PROJEKTAVIMO IR STATYBOS DARBŲ PIRKIMO VIEŠOJO KONKURSO

Lietuvos architektų sąjunga ne kartą kreipėsi dėl ypatingo viešųjų pirkimų taikymo supančios aplinkos vystymo ir architektūrinių idėjų generavimo konkursų organizavimo. Nors Lietuvos valstybė per LR Architektūros politikos gaires skelbiasi suprantanti, kad „…architektūra vienas svarbiausių ir ilgiausiai išliekančių žmogaus kultūrinės veiklos rezultatų, atspindinčių estetinę, meninę, socialinę, ekonominę, mokslinę, techninę ir politinę, ideologinę žmonių bendruomenę…“, realybėje apie tai niekas negalvoja ir viešo intereso neprisimena.

Dar vienas to įrodymas – „Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslo centro sukūrimo“ konkursas. Visų pirma, tai – konkursas rasti generaliniam statybininkui, na, o, kad apsunkintų pateikiamos medžiagos sudėtį, dar paprašyta pateikti projektinius pasiūlymus. Architektūrinių pasiūlymų vertinimas nenumatytas. Kas galėtų paneigti, kad geras architektūrinis pasiūlymas bus nubrauktas dėl statybinių dokumentų ir atvirkščiai, kokybiški statybininkai gali netekti užsakymo dėl blogo architektūrinio pasiūlymo?

Neigiama projektuotojo pasirinkimo pagal kainą praktika išplėtota iki absurdo. Dėl krizės architektai, dalyvaudami tokiuose konkursuose, negali tikėti teisingo tarpusavio konkuravimo idėjomis, negali tikėtis objektyvios idėjų įvertinimo eilės, na ir pagaliau premijų už užimtas vietas. Tai visiškas idėjinių konkursų diskreditavimas.

Lietuvos architektų sąjunga griežtai pasisako prieš tokią praktiką, kviečia sustabdyti kokius konkursus ir grįžti prie normalios Europinės praktikos skelbiant architektūrinius konkursus. Tik idėjiniuose konkursuose mes stengsimės skatinti dalyvauti savo narius, prisidėsime juos reklamuodami bei populiarindami.

LAS pirmininkas Gintautas Blažiūnas

Raštas išsiųstas LR Aplinkos ministerijai, LR Kultūros ministerijai, Viešųjų pirkimų tarnybai, Vilniaus universitetui

 

Susiję straipsniai: Architektų sąjunga nepritaria Palangos sporto salės viešųjų pirkimų konkursui

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal