Lietuvos architektų sąjunga

Vietoj ūgio – konceptualumas

Prieš dešimtmetį Vilnių auginusio ekonominio pakilimo metu sostinė planavo savo plėtrą ne tik į naujas teritorijas, bet ir į aukštį. 2006 m. patvirtintoje Aukštybinių pastatų išdėstymo schemoje Vilnius deklaravo ketinimus apriboti dangoraižių statybą, leidžiant jiems kilti tik specialiose zonose – dešiniajame Neries upės krante ties Baltuoju tiltu ir Viršuliškėse, kur planuotas dangoraižių kompleksas būtų turėjęs Vakarinių miesto vartų reikšmę.

Tačiau per dešimtmetį įvykę ekonominiai pokyčiai šiuos planus koreguoja. Taip vadinamame Naujajame miesto centre prie Baltojo tilto dar ketinama stiebtis aukštyn, o Viršuliškėse tendencijos kitokios. Neseniai čia iškilęs 21 aukšto administracinis pastatas Grand Office („Architektūros linija”, arch. Gintaras Čaikauskas, Miroslav Šejnicki) gali ir nesulaukti kompanijos. Kol kas jo kaimynystėje stovi 8 aukštų biurų pastatas, o greta planuojamas triaukštis kompleksas, kurį sudarys automobilių plovykla, sandėliai ir biurų korpusas (UAB „Geco architektūros studija“ (PV – T. Gecas). Lygiagrečiai išdėstyti pailgi, tamsiu rifliuotu metalu apdailinti autoplovyklos ir sandėlių korpusai formuos vidinį kiemą, o komplekso ženklu taps ant jų paguldytas stiklinis biurų blokas.

Pastebėję, kad sklypo lokacija (ties sankryža) ir vietos specifika „prašosi“ vertikalaus akcento, ekspertai išreiškė apgailestavimą, kad projekte nepasiekiami detaliajame plane leidžiami reglamentai sklype statyti iki 20 aukštų pastatą. Vis dėlto, jų nuomone, naujas kompleksas vykusiai apjungs gretimus pastatus į bendrą kompoziciją. Apibūdinusi projektą kaip konceptualų ir profesionalų, Vilniaus architektūros-urbanistikos taryba pritarė autorių teiginiui, jog pastatas nedominuos, bet bus pastebimas ir pasižymės savitu charakteriu – jeigu tik bus kokybiškai įgyvendinti jo sprendiniai.

Projekto medžiaga: 1 , 2 , 3 , 4

Visa 2015 08 06 Vilniaus architektūros-urbanistikos tarybos posėdžio medžiaga

VAUET posėdžių medžiaga iki 2017 m.

Įrašus apie ankstesnius (iki 2017 m.) Vilniaus Architektūros-urbanistikos ekspertų tarybos (VAUET) posėdžius rasite adresu: http://old.architektusajunga.lt/architekturos-ekspertu-tarybos-posedziai

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal