Lietuvos architektų sąjunga
Senąją LAS interneto svetainės versiją rasite adresu http://old.architektusajunga.lt
Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Viešas Lietuvos paviljono „EXPO 2020“ projektų aptarimas

2019 m. 13 gegužės d. | 15:00 - 17:00

Lietuvos architektų sąjungoje eksponuojami vienuolika projektinių pasiūlymų, kaip kitais metais Dubajuje vyksiančioje pasaulinėje parodoje „EXPO 2020“ galėtų atrodyti Lietuvos paviljonas, pateiktų  Aplinkos ministerijos paskelbtam supaprastintam atviram projektų konkursui.

Gegužės 13 dieną 15 valandą ekspozicijoje įvyks viešas darbų aptarimas, kuriame savo nuomonę apie konkursui pateiktus pasiūlymus pareikšti kviečiami įvairių sričių ekspertai ir visuomenės atstovai.

Po viešo aptarimo projektinius pasiūlymus vertins komisija sudaryta iš žinomų architektų, Aplinkos, Ekonomikos ir inovacijų ir Energetikos ministerijų atstovų bei visuomenės veikėjų. Trijų pirmųjų vietų laimėtojams bus skirtos piniginės premijos, o su pirmosios vietos laimėtoju bus sudaryta sutartis dėl techninio projekto parengimo ir jo įgyvendinimo priežiūros.

Konkurso dalyvių buvo prašoma pateikti išraiškingą paviljono fasado ir aplinkos sutvarkymo vaizdinį sprendimą, nurodyti naudotinas medžiagas ir galimus technologinius sprendimus (pageidautina tai, kas sukurta ir išbandyta Lietuvoje), jo demontavimo principą ir kt.
Paviljonas planuojamas mūsų šaliai skirtame daugiau kaip 15 arų sklype. Jame turi būti pagrindinė ekspozicinė erdvė (ekspozicijai sukurti ir įrengti bus paskelbtas atskiras konkursas), daugiafunkcinė erdvė specializuotiems nedidelio masto renginiams, nedidelis restoranas ir suvenyrų parduotuvė, reprezentacinės ir administracinės-buitinės patalpos. Siekiama kuo „žalesnio“ pastato – kuo daugiau energijos iš atsinaujinančių išteklių ir kuo mažesnio CO² pėdsakas per visą jo naudojimo laikotarpį.

Tarptautinė paroda „EXPO 2020“ Dubajuje vyks šešis mėnesius – nuo 2020 m. spalio 20 iki 2021 m. balandžio 20 dienos. Tikimasi, kad joje dalyvaus per 180 pasaulio valstybių ir keliolika tarptautinių organizacijų. Numatomi Lietuvos paviljono kaimynai – Švedija, Brazilija ir Slovėnija. 

Informacija

Data:
2019 m. 13 gegužės d.
Laikas:
15:00 - 17:00
Renginys kategorija:

Vieta

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1
Vilnius, 09310 Lietuva
Telefonas:
+370 5 275 6483
Interneto svetainė:
http://www.architektusajunga.lt/

Organizatorius

Aplinkos ministerija

Artimiausi renginiai

Šiuo metu nėra artimiausių renginiai.

Archyvai

Atgal