Lietuvos architektų sąjunga
Senąją LAS interneto svetainės versiją rasite adresu http://old.architektusajunga.lt

Rubrika - Būsimų renginių kalendorius

Renginiai kraunami

« All Renginiai

  • event jau ivyko.

Paroda „Paralelės“ Birštone

2017 liepos 4 08:00 - 2017 liepos 22 17:00

Birštono kultūros centre iki š.m. liepos 22 d. eksponuojama Lietuvos architektų sąjungos parengta paroda „Paralelės. Trys laikmečiai, trys veidai“.
 
Būdama itin viešu, matomu ir ilgaamžiu menu, architektūra yra vienas iš išsamiausių ir tiksliausių veidrodžių, atspindinčių žmonijos civilizacijos, tautų ir bendruomenių vystymosi istoriją.
Paskutinį šimtmetį Lietuvos valstybė patyrė kelis esminius pasikeitimus. Pirmosios demokratinės Lietuvos Respublikos įkūrimo 1918-aisiais sukeltas entuziazmas ir tautinis pasididžiavimas po kelių dešimtmečių buvo nuslopintas sovietinės okupacijos. Privatumo, žodžio, minties ir apskritai individualaus pasirinkimo laisvės suvaržymo laikai baigėsi 1990-aisiais, atkūrus nepriklausomą valstybę. Tuomet Lietuva staiga įžengė į kapitalizmo pasaulį, kupiną gausių galimybių ir konkurencijos.
Kaip vystėsi Lietuvos architektūra skirtingais laikotarpiais, kaip ją įtakojo kintančios socialinės, ekonominės sistemos, laikmečiui būdingos mados, visuomenės propaguojamos vertybės?
Trijų autorių (R.Leitanaitė, V.Petrulis, J.Kančienė) sukurtoje parodoje pristatomi ryškiausi lietuviškos architektūros pavyzdžiai, reprezentuojantys tarpukario nepriklausomos Lietuvos (1918–1940), sovietmečio (1940–1990) ir šiandieninės valstybės (1990–2013) laikotarpius. Statiniai sugrupuoti į 7 grupes pagal žmogaus ir visuomenės veiklas (pramogos, susitikimai, dvasios turtinimas, gyvenimas, švietimas, valdymas ir aptarnavimas, verslas). Kiekvienoje grupėje tarpukarį, sovietmetį ir naujausius laikus iliustruoja po vieną pastatą.
Paroda atskleidžia, kaip Lietuvos architektūra vystėsi skirtingais laikotarpiais nuo tarpukario iki šių dienų, kaip jai įtaką darė kintančios socialinės, ekonominės sistemos, laikmečiui būdingos mados, veiklos šablonai, visuomenės propaguojamos vertybės.
Paroda „Paralelės“ buvo eksponuojama 2013-ųjų rudenį Londone (D. Britanija) ir buvo Lietuvos pirmininkavimo Europos sąjungai programos dalis. 2014 m. paroda eksponuota Vilniuje, Lietuvos architektų sąjungos būstinėje, Jurbarko krašto muziejuje, Šiaulių dailės galerijoje, Mažeikių, N. Akmenės, Joniškio savivaldybėse.

Informacija

Pradžia:
2017 liepos 4 08:00
Pabaiga:
2017 liepos 22 17:00
Renginys Categories:
,

Vieta

Birštono kultūros centras
Jaunimo g. 4
Birštonas, Lietuva

Organizatoriai

Lietuvos architektų sąjungos Vilniaus skyrius
Kuratorė Rūta Leitanaitė

Komentuoti

Artimiausi renginiai

  1. Naujoji Klaipėdos biblioteka. Konkursiniai darbai

    2018 liepos 3 10:00 - 13:00
Atgal