Lietuvos architektų sąjunga
Senąją LAS interneto svetainės versiją rasite adresu http://old.architektusajunga.lt
Renginiai kraunami

« All Renginiai

  • event jau ivyko.

Architektūros katedros 95-mečiui skirti renginiai

2017 spalio 16 18:00 - 2017 spalio 20 19:00

Kviečiame spalio 16-20 dienomis dalyvauti VGTU Architektūros fakulteto Architektūros katedros 95-mečiui skirtuose renginiuose: parodos atidaryme, tarptautinėje konferencijoje „ARCHITECTURAL PRACTICE AND EDUCATION“ bei leidinio pristatyme. Detalesnė programa prisegama.

http://ar.vgtu.lt/architekturos-fakultetas/padaliniai/architekturos-katedra/apie-katedra/52009​

Architektūros katedra – architektūros mokykla turinti savitą veidą ir daugelį metų puoselėtus edukacijos principus.
Šalia tarptautinės mokslinės konferencijos organizuojama paroda apie studijas Architektūros katedroje, o taip pat bus išleistas naujas leidinys apie Architektūros katedrą.

Tarptautinė konferencija „Architektūrinė praktika ir studijos“ skirta architektams praktikams, mokslininkams ir visai plačiąjai visuomenei, kuri neabejinga architekūrai. Konferencijoje dalyvaus ir darys pranešimus žymiausi Lietuvos ir garsūs tarptautiniu mastu architektai, besireiškiantys praktinėje ir akademinėje veikloje. Konferencijos darbas numatomas Lietuvos Architektų sąjungoje, Vilniuje 2017 m. spalio mėn. 19-20 d. Daugiau informacijos apie šį renginį žiūrėti: http://ape.vgtu.lt/index.php/architektura/2017
Paroda, skirta pristatyti Architektūros katedroje organizuojamoms architektūros studijoms, vyks Architektų sąjungoje 2017 m. spalio mėn. 17-27 dienomis, o taip pat ją numatyta padaryti prieinamą ilgesnį laiką virtualioje erdvėje.

 

Apie konferenciją:

Tarptautinė mokslinė konferencija „Architektūrinė praktika ir studijos“ skirta Vilniaus Gedimino Technikos universiteto Architektūros fakulteto Architektūros katedros 95-iui. Nueitas ilgas kelias, parengtos ištisos kartos architektų. Architektūros katedra – architektūros mokykla turi savitą „veidą“, edukacijos principus. Tačiau besikeičianti dinamiška vis labiau globalėjanti situacija skatina ieškoti naujų edukacijos formų ir metodų. Konferencija skirta ne tik apžvelgti praeities darbus, bet pasidalinti patirtimi su kitomis garsiomis architektūros mokyklomis, architektūros praktikais. Šiuolaikinės architektūros raidos tendencijos, meninė kokybė, kūrybiškumas praktikoje bei edukacijoje ir yra šios konferencijos objektas. Tai naujo požiūrio į architektūros praktikos ir edukacijos sąsajas paieška, įžvalgos ir prognozės. Vis labiau jaučiamas architektūros teorijos, akademinių studijų ir praktikos atotrūkis. Dažnai teoriniai tyrimai, moksliniai straipsniai ir disertacijos nugula lentynose ir neduoda jokios praktinės, o dažnai ir akademinės grąžos. Taigi, konferencijoje keliami klausimai: koks turėtų būti architektūros teorinių tyrimų ryšys su architektūros praktika?, kaip turėtų sietis architektūros praktika ir akademinės studijos?, ar akademinis architektų rengimas turi būti nukreiptas į amato išmanymą ar kūrybiškos asmenybės ugdymą?, etc. Konferencijos tikslas – nagrinėti kūrybiškumo šiuolaikinės architektūros praktikoje ir edukacijoje problematiką, nustatyti pagrindinius architektūros studijų principus, specifiką bei evoliuciją. Papildyti esamų mokslinių šiuolaikinės architektūros tyrimų aruodą aktualiais architektų cechui ir akademinei visuomenei darbais. Apibrėžti šiuolaikinės architektūros vietą laike ir erdvėje, išryškinti dabartinės architektūrinės edukacijos tikslus, prioritetus ir metodus. Siekiama praktinių idėjų ir teorinės minties apykaitos, praplečiant diskurso galimybes tarptautiniu lygiu profesinėje ir akademinėje bendruomenėse. Konferencija skirta architektams praktikams, mokslininkams ir akademinei visuomenei. Planuojama, kad konferencijoje dalyvaus ir darys pranešimus žymiausi Lietuvos ir garsūs tarptautiniu mastu architektai, besireiškiantys praktinėje ir akademinėje veikloje: OLE GUSTAVSEN (AHO, Snohetta, Norvegija), JING LIU (SO-IL, JAV), JAN-RICHARD KIKKERT (Amsterdam Academy of Architecture, Architectenbureau-K-2, Nyderlandai). Konferencijos darbas vyks sekcijose, pagal tyrimų kryptį ir tematiką:

  1. Sąveika
  2. Teorija
  3. Inovacija
  4. Kūrybiškumas
  5. Transformacija
  6. Vizija
  7. Baigiamosios kalbos, pasisakymai, diskusijos

 Konferencijos tinklapis: http://ape.vgtu.lt/index.php/architektura/2017; el. paštu ape@vgtu.lt.

Mokslinė konferencija „Architektūros praktika ir edukacijos“ vyks spalio 19-20 dienomis nuo 9:30 valandos, Lietuvos architektų sąjungos konferencijų salėje, Kalvarijų 1, Vilniuje

Informacija

Pradžia:
2017 spalio 16 18:00
Pabaiga:
2017 spalio 20 19:00
Renginys Categories:
,

Organizatorius

Vilniaus Gedimino technikos universitetas
Interneto svetainė:
http://www.vgtu.lt/

Komentuoti

Artimiausi renginiai

Šiuo metu nėra artimiausių events.

Archyvai

Atgal