Lietuvos architektų sąjunga

LAS pozicija dėl Aplinkos ministro kandidatūros

Lietuvos architektų sąjunga neliko abejinga nuošaly, svarstant architektūros, urbanistikos ir teritorijų planavimo veiklą įtakosiančios ministerijos vadovo kandidatūrą. 


LAS mano, jog šiuo metu Lietuvos valstybė dar nėra pasiekusi pakankamai aukšto urbanistinio išsivystymo lygio ir darni teritorijų plėtra išlieka valstybės prioritetu. Šiame Lietuvos vystymosi etape itin svarbu teritorijų plėtrą reguliuoti suderinant urbanistinę plėtrą su aplinkosauga, prioritetus paskirstant vienodai, o ne orientuotis vien tik į apsaugą.


Todėl LAS yra įsitikinusi, kad Aplinkos ministerijai turėtų vadovauti teritorinio planavimo, urbanistikos profesionalas, integraliai suvokiantis plėtros, racionaliai naudojant esamus resursus ir saugojimo naudojant, o ne draudžiant, principus.


Tokio turinio laiškas, pasirašytas ir kitų darnios plėtros principus remiančių organizacijų – Lietuvos architektų rūmų, Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos – buvo išsiųstas visų valdančios koalicijos vadovams A.Kubiliui, A.Valinskui, E.Masiuliui ir A.Zuokui. LAS Tarybos atstovai buvo nuėję pas Seimo pirmininką A.Valinską ir išdėstę požiūrį šiuo klausimu.


Pastaruoju metu spaudoje pasirodė pranešimų, jog Tautos prisikėlimo partijos siūlomas kandidatas į Aplinkos ministro pareigas Arūnas Burkšas turi ir Lietuvos architektų sąjungos paramą siekiant minėto posto. LAS nėra pareiškusi, kad A.Burkšas yra tinkamiausias kandidatas į ministrus.

Rubrika "Nuomonės" skirta architektų bendruomenės, visuomenės atstovų asmeninei nuomonei apie architektūros aktualijas pareikšti. Šioje rubrikoje publikuojami straipsniai atspindi jų autorių poziciją, tačiau nėra oficiali Lietuvos architektų sąjungos pozicija.

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal