Lietuvos architektų sąjunga

Atsakymas į pretenziją

Studija "Arches"

Š. m. kovo 9 d. Lietuvos architektų sąjunga gavo pretenziją dėl administracinės paskirties pastato Sėlių g. 48, Vilniuje projekto konkurso. Pateikiame susipažinimui pretenziją ir Lietuvos architektų sąjungos atsakymus į pateiktas  pastabas, parengtus LAS Konkursų darbo grupės, šio konkurso koordinatoriaus ir sekretorės.

Pretenzija

Atsakymas

 

Komentaras

 • Neįtikinantys atsakymai į pagrįstą kolegos Martyno V. pretenziją. Pateikti atsakymai formalūs, deklaratyvūs, keliantys pagrįstų abejonių dėl realių LAS vadovybės tikslų.

  Kalbant apie pretenziją ir atsakymus į ją…

  I. Dėl Martyno V. teiginių apie darbų vertinimo kriterijus. Primenu, kad konkurso sąlygose nurodyti konkretūs projektų vertinimo kriterijai:
  1. Urbanistiniai – architektūriniai sprendiniai / 1.2. Sprendinių kontekstualumas su esamu aplinkiniu įvairialaikiu užstatymu. Čia įdėmiai skaitome ataskaitoje pateiktą Vertinimo komisijos (!) komentarą apie 1 vietą laimėjusį darbą: „Didelis kiekis stiklo ir atspindžių drastiškai atrodytų ir veiktų matinėje Žvėryno aplinkoje“. Ar taip turi skambėti vertinimo komisijos (!) komentaras apie laimėjųsį darbą?
  2. Techniniai – ekonominiai sprendiniai / 2.2. Tūrinių – planinių sprendinių įtaka statybos kaštams. Čia įdėmiai skaitome dar vieną ataskaitoje pateiktą Vertinimo komisijos (!) komentarą apie 1 vietą laimėjusį darbą: „Pastatas suprojektuotas iš įspūdingų medinių konstrukcijų, galinčių didinti kaštus, tolimesniuose etapuose būtina tikrinti atitikimą GS reikalavimams“. Taip pat: „Per aukštus matomai būtų judama liftais, specialiai laiptinės nėra suprojektuotos laisvam judėjimui . Gan siauri tūriai sunkiau talpintų dvipusę kabinetinę sistemą, taip pat sudėtingiau dalintųsi, kadangi wc mazgai suprojektuoti bendrai“. Ar taip turi skambėti vertinimo komisijos (!) komentaras apie laimėjųsį darbą?
  3. Žaliojo (tvariojo) pastato, energetinės klasės, tvarių pastatų standartai / 3.2. A++ energetinė klasė – atsinaujinanti energija / 3.3. LEED, BREEAM, WELL ir kt. tvarių pastatų vertinimo standartai. Be to, konkurso sąlygose pateikti konkretūs reikalavimai, pagal kuriuos, cituoju, „pasiūlymai turi būti paruošti“. Toliau išvardinami išsakmūs reikalavimai, tame tarpe ir reikalavimai dėl A++ klasės. Šie reikalavimai turėjo būti aprašyti ir aiškinamuosiuose raštuose.
  Čia įdėmiai skaitome dar vieną ataskaitoje pateiktą Vertinimo komisijos (!) komentarą apie 1 vietą laimėjusį darbą: „Stikliniai fasadai reikalaus itin daug šaldymo pajėgumo“. Ar taip turi skambėti vertinimo komisijos (!) komentaras apie laimėjųsį darbą?
  Taigi, LAS teiginys, kad A++ klasės reikalavimas yra rekomendacinio pobūdžio, skamba absurdiškai.
  II. Dėl Martyno V. teiginių apie pažeistą anonimiškumą. Galima sutikti su atsakymu į pretenziją, kad asmenų vardai skaitm. failų savybėse neleidžia identifikuoti šių failų autorių.
  III. Dėl recenzento A. Kazicko ir 1 vietos laimėtojų ryšių. LAS atsakymas formalus. Reikia sutikti – formaliai pažeidimo nėra. Formaliai…
  Apibendrinant – konkurso vertinimo rezultatai ir pateikiami atsakymai į šią pretenziją kelia labai daug klausimų ir kerta per pasitikėjimo architektūriniais konkursais ir pačia Lietuvos architektų sąjunga likučius.
  P.s. Konkursinių projektų recenzijos nepaskelbtos iki šiol.
  P. p. s. 2 ir 3 vietas užėmę darbai vertinimo komisijos komentare aptariami pozityviau už konkurso laureatą.
  P. p. p. s. Šio komentaro autorius, LAS Tarybos narys, po bandymo tarybos narių tarpe kelti klausimus dėl šio konkurso baigties ir apatiško kolegų požiūrio į pagrįstus bendruomenės priekaištus įteikė išstojimo iš LAS prašymą.

Rubrika "Nuomonės" skirta architektų bendruomenės, visuomenės atstovų asmeninei nuomonei apie architektūros aktualijas pareikšti. Šioje rubrikoje publikuojami straipsniai atspindi jų autorių poziciją, tačiau nėra oficiali Lietuvos architektų sąjungos pozicija.

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Senąją LAS interneto svetainės versiją rasite adresu old.architektusajunga.lt

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Artimiausi renginiai

Šiuo metu nėra artimiausių renginai.

Archyvai

Atgal