Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Kaip gamins ir kurs ateities produktyvus miestas?

Ambicingiausi Europos miestai ir nekilnojamojo turto vystymo kompanijos išskirtiniausių, šviežiausių urbanistinių idėjų ieško architektūrinių, urbanistinių konkursų, kūrybinių dirbtuvių būdu. Vienas tokių – Europan urbanistinis-architektūrinis konkursas, pernai Europoje organizuotas jau penkioliktą kartą.

„Europan“ – tai tarptautinis, kas dvejus metus rengiamas konkursas, kuriame kviečiami dalyvauti jauni Europos architektai. Konkurso dalyviai galėjo rinktis užduotis iš 47 teritorijų 12-oje šalių. Konkursui buvo pateikti 901 pasiūlymas, iš jų 136 buvo apdovanoti. Tarp įvertintųjų pateko ir jauna Lietuvos architektų-urbanistų komanda PUPA, kurios architektai Tadas Jonauskis, Lukas Kulikauskas, Džiugas Lukoševičius, Justina Muliuolytė, Ignas Račkauskas ir Rūta Vitonytė, buvo apdovanota už projektą „Live + Work + Innovate“ (Gyventi + Dirbti + Kurti) Enkoping mieste Švedijoje. Jie turėjo pasiūlyti, kaip sujungti priemiestyje esantį verslo parką su centrine miesto dalimi.

„Europan“ konkursų tikslas yra skatinti naujų idėjų atsiradimą, eksperimentuoti ir siūlyti sprendimus besikeičiantiems Europos miestams. Kiekvienais metais konkurse yra analizuojama vis kita aktuali tema. Šiemet „Europan 15“ tema – „Productive City“ (liet. „Produktyvus / Našus  miestas“). Dalyviai buvo kviečiami siūlyti, kaip suderinti gyvenamąją ir darbo aplinką, kaip skatinti atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimą, darnų transportą, kaip kurti socialinę lygybę ir įvairovę mieste.

Šioje laidoje apie produktyvų ateities miestą kalbamės su Tadu Jonauskiu ir Justina Muliuolyte.

Laidos klausykite 2020 m. kovo 19d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą “Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti “Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Artimiausi renginiai

Šiuo metu nėra artimiausių renginiai.

Archyvai

Atgal