Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Gyvenimas architektūroje ir Marijampolėje

„Reikia architekto“: Gyvenimas architektūroje ir Marijampolėje

Patylėti, išklausyti, pagarbiai atskleisti tai, kas buvo ar yra – ne toks dažnas moto architekto karjeroje. Šių principų savo kūryboje laikosi architektas Gintautas Vieversys. Marijampolė, kurioje Gintautas gyvena ir dirba, per pastaruosius dešimtmečius liudija subtilią architekto ranką ir požiūrį, kad miestas gyvybingas bus tada, kai jame netrūks žmonėms patrauklių viešųjų erdvių, o kartu bus matyti ir istorinis identitetas. Poezijos parkas, Rygiškių Jono gimnazijos parkas, Marijampolės centrinės dalies viešųjų erdvių sistema – tai architekto ir jo komandos darbai, dėl kurių marijampoliečiai ir miesto svečiai myli šį miestą ir būna jame, o ne tarp keturių savo buto sienų. Žinoma, Vyriausybės meno ir kultūros premijos laureato darbų geografija daug platesnė, nei tik Marijampolė: jo kūrinių rasime ir Vilniuje, ir Neringoje, ir kituose regionuose. Apie gyvenimą architektūroje su Gintautu Vieversiu kalbamės jo retrospektyvinės parodos atidarymo Marijampolėje proga.

Laidos klausykite 2023 m. rugsėjo 7 d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal