Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Du Berlynai pokario architektūroje

Pokario laikotarpio architektūra visoje Europoje kol kas sunkiai randa sau vietos kultūros paveldo vertybių sąrašuose. Viena vertus, visuomenei sunku pripažinti, kad dar vakar tėvų statyti pastatai jau gali tapti vertingu paveldu. Kita vertus, to meto architektūrinė estetika ne visiems priimtina. Trečia, ir tai galbūt viena svarbiausių priežasčių, – posovietinėse šalyse pokario architektūra yra okupacinio režimo palikimas, kurio impulsyviai norisi atsikratyti. Nors Europoje jau keli dešimtmečiai vyksta diskusijos dėl pokario architektūros išsaugojimo, kol kas trūksta ir bendro susitarimo, kaip vertinti to laikotarpio architektūrą, ką joje reikėtų saugoti, o ką būtų galima keisti tam, kad pastatai taptų patogūs naudoti. Nuo karo smarkiai nukentėjęs Berlynas – pavyzdys miesto, kuriame gausu pokario laikotarpio pastatų, sukurtų dviejų skirtingų režimų. Be abejo, ir atrodančių skirtingai. Kaip su tokiu palikimu elgiasi vokiečiai, kaip saugo ir transformuoja pokario architektūrą, kokią reikšmę ji turi Berlyno identitetui, laidoje kalbamės su Berlyno kultūros paveldo agentūros atstove Ramona Dornbusch.

Laidos klausykite 2018 m. liepos 12d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal