Lietuvos architektų sąjunga

„Reikia architekto“: Ateities mokykla Ukrainai

„Reikia architekto“: Ateities mokykla Ukrainai

Be visos kitos pagalbos karo alinamai Ukrainai, Lietuvos valstybė ketina solidžiai prisidėti ir prie šalies atstatymo, o ypač – edukacinės infrastruktūros. Lietuvos lėšomis ir pastangomis Ukrainoje jau atstatytas darželis, baigiama rekonstruoti mokyklą, o taip pat startavo ir ambicinga iniciatyva „Ateities mokykla Ukrainai“, kurios tikslas – sukurti ir Ukrainai padovanoti naujos mokyklos projektą. Tačiau kokios naujos mokyklos reikia karo nuniokotai Ukrainai?

Spalio mėnesį Vilniuje vyko kūrybinės dirbtuvės „Ateities mokykla Ukrainoje“. Renginio metu Lietuvos ir Ukrainos architektūros bei švietimo ekspertai diskutavo ir kūrė rekomendacijas naujos mokyklos Ukrainoje koncepcijai ir programai. Pagal jas bus parengta tarptautinio architektūrinio konkurso užduotis. Konkursą ketinama skelbti gruodį, o 2024-ųjų metų pavasarį bus išrinkta geriausia Ateities mokyklos Ukrainoje architektūrinė idėja. Konkurso nugalėtojas rengs techninį projektą, kuriuo galės naudotis ir Ukrainos institucijos, ir tarptautiniai partneriai, dalyvaujantys šios karo niokojamos šalies atstatymo procesuose.  

Projektą įgyvendina Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA) ir Lietuvos architektų sąjunga, partneris iš Ukrainos – Ukrainos atstatymo ir infrastruktūros plėtos agentūra. Apie tai, kokia galėtų būti ateities mokyklą Ukrainoje, laidoje kalbasi visi trys šios iniciatyvos kūrėjai – Rūta Leitanaitė, projekto vadovė, Centrinės projektų valdymo agentūros programos „CoCreate Future Of Ukraine“ vadovas Artūras Žarnovskis ir būsimojo tarptautinio architektūrinio konkurso adaptyviam mokyklos Ukrainoje projektui koordinatorius architektas Rokas Kilčiauskas.

Laidos klausykite 2023 m. lapkričio 9 d. 14:35. Pilno pokalbio vaizdo įrašo ieškokite archyve: http://www.ziniuradijas.lt/laidos/reikia-architekto

Apie radijo laidą „Reikia architekto”

Lietuvos architektų sąjungos laidoje „Reikia architekto“ kas antrą ketvirtadienį – pokalbiai apie šiuolaikinę architektūrą.

Kokiuose namuose ir miestuose norime gyventi? Kas svarbiau: kaina, patogumas ar grožis? Kas reikšmingiau – paminklas galingajam ar erdvė visiems? Kas gražiau – senoviniai mūrai ar stikliniai bokštai?

Laidos autorė ir vedėja Rūta Leitanaitė

Laida transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 nuo 2013 m. liepos mėn.

Ankstesnių laidų įrašus, taip pat pilnas pokalbių versijas video formatu galima rasti „Žinių radijo” laidų archyve.

Laidos Facebook paskyra

Laidą remia:

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal