Lietuvos architektų sąjunga

Kviečiame į talką!

Kviečiame į talką!

Lietuvos architektų sąjunga ir jos skyriai didžiuosiuose miestuose nuolat dirba, siekdami įstatuose numatytų tikslų.

Kviečiame visus norinčius ir galinčius prisidėti! Reikšmingiausios 2024 metais numatytos veiklos:

LAS 100-mečio renginiai
Lietuvos architektų sąjunga (LAS) tęsia 1924 m. pradėtą ir 1940 m. sustabdytą Lietuvos inžinierių ir architektų sąjungos veiklą. 2024 m. Lietuvos architektų sąjungai sukanka 100 metų, ir tai yra unikali proga apžvelgti ir įvertinti ne vien Sąjungos, bet ir visos naujausių laikų Lietuvos architektūros kaitą bei iššūkius, architekto profesijos raidą, ryškiausius pasiekimus, susiformavusias tradicijas. 2024 m. spalio 11 d. Vilniaus rotušėje vyks iškilmingas LAS 100-mečio renginys, Rotušės aikštėje bus atidaryta paroda „Žvilgsnis į save“, taip pat parengtas specialus leidinys, kurį atiduoti spaudai numatoma jau 2025 m. , taip pat laidų Nacionalinio transliuotojo eteryje ciklas, kiti mažesni projektai.

Interjero architektūros konkursas „Mano erdvė 2024“
Kasmet jau rengiamas interjero architektūros konkursas, kurio metu užsienio ekspertai vertina per metus sukurtus interjero architektūros projektus. Projektas užbaigiamas apdovanojimų renginiu su komisijos narių paskaitomis ir konkursinių darbų paroda, parengiamas ir atspausdinamas geriausių projektų katalogas. Projekto partneris ir pagrindinis finansuotojas – Lietuvos Ryto grupė, užtikrinanti projekto veiklų ir rezultatų sklaidą.

„Žvilgsnis į save 2023-2024“: Lietuvos šiuolaikinės architektūros apdovanojimai
Vienas svarbiausių Lietuvos architektūros renginių – tai tradiciniai (nuo 2003 m.), kas 2 metai Lietuvos architektų sąjungos organizuojami Lietuvos šiuolaikinės architektūros apdovanojimai „Žvilgsnis į save“. Konkursui paskutinių 2 metų darbus pateikti kviečiami visi Lietuvos architektai, arba užsienio architektai, įgyvendinę savo projektus Lietuvoje. Darbus vertina tarptautinė komisija, sudaryta iš pripažintų architektų (planuojama kviesti architektus iš Latvijos, Estijos, Austrijos, Ukrainos). 5 geriausi kūriniai apdovanojami statulėlėmis „1/5 Metro“. Išleidžiamas parodos katalogas, sukuriamas parodos tinklapis su virtualia paroda, vyksta apdovanojimų renginys ir eksponuojama paroda (vėliau keliauja po Lietuvą). Apdovanojimai bus įteikti Vilniaus rotušėje spalio 11 d., konkurso darbų paroda eksponuojama Rotušes aikštėje, o vėliau aplankys visus LAS skyrius.

„BAUA Award 2024“ Baltijos šalių jaunųjų architektų – architektūros mokyklų absolventų geriausių baigiamųjų darbų konkursas
Baltijos šalių aukštosios mokyklos atrenka geriausius architektūros absolventus, kurių darbai, pristatomi autorių, varžosi gyvame renginyje paeiliui vienoje iš Baltijos šalių sostinių (2024 – Taline). Darbus vertina profesionali tarptautinė žiuri, į kurią kiekviena Baltijos šalis deleguoja savo atstovą. Išleidžiamas katalogas, parengiama keliaujanti paroda.

Kasmetiniai Lietuvos architektų sąjungos apdovanojimai architektams
Lietuvos meno kūrėjų asociacija (LMKA) kasmet ryškiausiems menininkams teikia LMKA apdovanojimus. Pastaraisiais metais LMKA organizuoja renginį, kurio metu ne tik įteikiamas LMKA apdovanojimas, bet ir kiekviena LMKA organizacija-narė apdovanoja savo narius už išskirtinius pasiekimus. Renginys vyksta prestižinėje Vilniaus vietoje (planuojama Nacionalinėje Filharmonijoje), yra transliuojamas per Nacionalinę televiziją. Tai – puiki proga pristatyti visuomenei ir kultūrinei bendruomenei kiekvienos srities geriausius menininkus. Lietuvos architektų sąjunga yra LMKA narė. 2024 m. LAS ketina organizuoti ir LMKA renginio metu įteikti 2 naujus apdovanojimus – Metų architekto (už ryškiausius pasiekimus architektūroje 2023-2024 m.), ir Metų debiuto (jaunam architektui).

Architektūros kritika
Architektūra ir visuomenė – nauja LAS iniciatyva padėti visuomenei susiorientuoti architektūros įvykių lauke, informuoti ir šviesti visuomenę aktualiais architektūros klausimais, atrasti ir pritraukti naujų žmonių, galinčių profesionaliai komunikuoti aktualiais šios dienos architektūros klausimais. Per metus numatoma parengti 6 profesionalias analitines architektūros ir urbanistikos apžvalgas ir jas iškomunikuoti visuomenei prieinamais informaciniais kanalais.

LAS skyrių veiklos
Tradicinė Lietuvos architektų sąjunga skyrių veikla – kasmetinės savo narių parodos, atspindinčios regiono raidos tendencijas ir vietos architektų pasiekimus visoje Lietuvoje ir užsienyje.

Architektūros galerija
Lietuvos architektų sąjunga yra visų pirma kūrėjus vienijanti ir jų interesams atstovaujanti organizacija. Sąjunga disponuoja neblogai įrengtomis ekspozicinėmis erdvėmis: per keletą pastarųjų metų papildytas ir įrengtas naujas apšvietimas, pakabinimo sistema, ekspoziciniai stendai, atnaujinta įgarsinimo įranga. Patalpos yra puikiai žinomoje vietoje centrinėje miesto dalyje. Nuolat veikiančios architektūros galerijos įkūrimas būtų išskirtinės svarbos įvykis architektūros padangėje, nes architektai labai retai rengia savo kūrybos pristatymus ar parodas. Tai suteiktų ne tik galimybę architektams pristatyti savo kūrybą, bet ir informuoti bei šviesti visuomenę architektūros klausimais. Numatome per metus surengti 4 architektų parodas, jas pristatyti spaudoje, televizijoje ir kitose komunikacijos priemonėse. Parodos bus parenkamos kuratorių konkurso būdu, galutinį sprendimą priims LAS Taryba.

Bendras skirtas finansavimas 2024 metų veikloms yra 110 tūkst. eurų. Visos finansuojamos veiklos.

Susisiekite el. paštu info@architektusajunga.lt ir pasitarsime! Dėl skyrių veiklų, žinoma, geriausia bendrauti tiesiogiai.

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal