Lietuvos architektų sąjunga

Zavišinės!

Zavišinės!

Rugsėjo 2-3 dienomis jau 24 kartą vyks architekto A. Zavišos fondo renginys Nidoje.

Pirmą renginio dieną (rugsėjo 2d.) forume ATOSTOGOS. ARCHITEKTŪRA architektai ir kitų sričių atstovai kviečiami reflektuoti architektūros ir ją supančios rekreacinės aplinkos poveikį kuriant savitą pabėgimo estetiką, nuspalvintą vietos spalviniu kodu, įrėmintą vėjo plazdenamomis užuolaidomis pridengtais langais bei kitais architektūros elementais, kurių fone mėgaujamasi sukurtais ar susikuriamais ritualais ir patirtimis. Kuo Kuršių Nerija ir kitos ypatingos vietos tinkamos pabėgimui iš kasdienybės rutinos?
Forumą moderuoja dr. Viltė Migonytė-Petrulienė, knygos „Weekendų miestai ir priemiesčiai. Kaip buvo kuriami modernūs kurortai tarpukario (1918-1940) Lietuvoje“, autorė. Pranešimų sesijoje:

  • Prof. dr. Marija Drėmaitė: Įžvalgos iš knygos „Neringa. Architektūros gidas“ apie „zavišizmą“ kurortinėje architektūroje.
  • Pajūrio kraštovaizdžio tyrėjas Arvydas Urbis: „Poreikiai gamtinio kraštovaizdžio raiškai. Neringos kurorto atvejis“.
  • Kraštovaizdžio dizainerė Rasa Laurinavičienė: „Kaip pagauti vietos dvasią? Želdynai Kuršių Nerijai“.
  • Architektai Gabrielė Šarkauskienė, Antanas Šarkauskas („ŠA Atelier“): „7.13. poilsio paskirties pastatai“.
  • Kuršių Nerijos nacionalinio parko direktorė Aušra Feser: „Kai danguje nėra debesų. Pavėsio paieškos Kuršių nerijoje“.

Po forumo ir diskusijos vyks konkurso „Geriausias 2021 metų rekreacinės architektūros kūrinys“ nominantų (leidinys) pristatymas ir nugalėtojų apdovanojimai, taip pat bus įteiktas apdovanojimas „Už nuopelnus rekreacinės architektūros srityje”.

Rrugsėjo 3 d. ryte renginio svečiai kviečiami tradicinei žuvienei ir pasivaikščiojimui atnaujintu Parnidžio draustinio pažintiniu taku su KNNP direkcijos vyr. specialiste Gražina Žemaitiene.

Registracija numatoma iki 2022 m. rugsėjo 1 d. (imtinai) 10 val., gali būti uždaroma ir anksčiau dėl dalyvių skaičiaus ribojimų.

Renginio organizatoriai ir partneriai: Architekto A. Zavišos fondas; Lietuvos architektų sąjunga; Neringos savivaldybės administracija; LAS Klaipėdos apskrities organizacija; Kuršių nerijos nacionalinio parko administracija; „Bo House“; PAROC. Renginį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Organizacinės grupės atstovė Jurgita Raišutienė, +370 620 76857.

www.facebook.com/zavisosfondas

 

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal