Lietuvos architektų sąjunga

Prasideda Vilniaus geležinkelio stoties konkurso darbų vertinimas

Kovo mėnesį paskelbtame tarptautiniame architektūriniame konkurse gauti net 33 pasiūlymai. Dalyvių darbai bus paskelbti birželio antrojoje pusėje, o laimėtojas paaiškės rugpjūtį.

Konkursu siekiama išrinkti tinkamiausią Vilniui architektūrinį pasiūlymą kaip turėtų atrodyti šiuolaikiška geležinkelio stotis ir jos prieigos. Šios teritorijos atnaujinimas yra vienas svarbiausių pokyčių Vilniaus mieste, turintis reikšmę visos valstybės įvaizdžiui ir sostinės identitetui, integrali „Rail Baltica“, jungianti regiono sostines, dalis.

2021 m. kovo mėn. paskelbto konkurso dalyviams keltas reikalavimas sukurti ikonišką ir pasaulyje atpažįstamą tarptautinės geležinkelio stoties projektą, pasiūlyti Lietuvą ir Vilnių reprezentuojančią bei aukščiausius kokybės standartus atitinkančią viešojo susisiekimo paslaugų infrastruktūrą, suformuoti patrauklią stoties aikštę bei pasiūlyti gyvybingo ir jungiančio Stoties rajono urbanistinio centro idėją.

Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus teigimu, „svarbiausia, kad įgyvendinus geriausią darbą, stoties teritorija būtų ne tik atpažįstama iš savitų ženklų, bet ir patogi bei gyvybinga.“

„Nuo pirminės vizijos iki etapo, kuriame dabar esame, praėjo treji metai. Atliktas titaniškas pasiruošimo ir planavimo darbas, dedantis pamatą visai teritorijos transformacijai. Laukia istorinis pokytis, į kurį jau dabar įsitraukė plati architektų bendruomenė.  Didelis dėmesys šiam konkursui patvirtina, jog Vilniaus geležinkelio stotis turi visas galimybes tapti ne tik nauju traukos centru Vilniuje, bet ir patogia jungtimi su Europos sostinėmis“, – teigia M. Bartuška.

Konkurso dalyvių darbus vertins tarptautinė 11 narių vertinimo komisija, kurią sudaro Lietuvos ir užsienio architektai, LTG, „LTG Infra“, „LTG Link“ ir Vilniaus miesto savivaldybės atstovai. Komisijai pirmininkaus vyriausiasis Vilniaus architektas Mindaugas Pakalnis.

Galutinius konkurso rezultatus numatoma paskelbti 2021 m. rugpjūčio mėn. I-osios vietos laimėtojui bus skiriama 50 tūkst. eurų, II-osios – 30 tūkst. eurų, III-iosios – 20 tūkst. eurų dydžio premijos. IV-ąją ir V-ąją vietas užėmę konkurso dalyviai gaus po 10 tūkst. eurų siekiančias premijas.

Konkurso dalyvių darbai bus paviešinti birželio antroje pusėje internetiniame puslapyje www.vilniusconnect.lt

Architektūrinio konkurso organizatoriai – LTG, geležinkelio tinklą Lietuvoje valdanti „LTG Infra“ ir Vilniaus miesto savivaldybė. Konkurso organizatoriams atstovauja konsultacijų bendrovė „Civitta“ bei Lietuvos architektų sąjunga.

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal