Lietuvos architektų sąjunga

Paskelbti geriausi metų interjerai

Foto: Tomas Bauras

Konkurso „Mano erdvė“ apdovanojimai išdalinti Nacionalinėje dailės galerijoje

Lapkričio 29 dienos vakare Nacionalinėje dailės galerijoje įspūdingo renginio metu apdovanoti geriausių metų interjerų autoriai – išdalinti konkurso „Mano erdvė“ prizai. Vertinimo komisija – Mia Erlandsson (Danija), Susanne Schmidt (Šveicarija) ir David Besson (Prancūzija) kartu su Lietuvos architektų sąjungos pirmininku Gintaru Balčyčiu paskelbė nugalėtojus.

Geriausiu namu išrinktas „Man Cave“  – autoriai Jurgita Liubartaitė ir Arūnas Skrolis (UAB „Devyni architektai“).

Foto: Leonas Garbačiauskas

Komisijos komentaras: 
„Vyro lindynė“ – pavadinimas nieko nesako apie šio projekto išvaizdą. Jei atimsite regimai nenaudojamą motociklą ir pamiršite apie vyriškus atributus, tokius kaip lankai ir strėlės, lieka aukštos kokybės interjeras. Tačiau prieš pereidami prie šių savybių, negalime atsispirti paminėjimui, kad XXI amžiuje žmonės yra daugiau nei tai, ką objektas jiems priskiria. Tačiau pažvelkime giliau: namas, esantis didžiulio gamtos kraštovaizdžio viduryje, neatrodo labai įspūdingai. Tačiau regisi, kad interjeras yra apsuptas gamtos. Kambarių seka yra atvira, nuosekli ir gerai apgalvota. Centrinis laiptų į viršutinį miegamąjį lygį komponavimas sumaniai zonuoja erdvę. Taigi vidinis apvalkalas gali likti laisvas ir persilieti į išorę. Ypač pažymėtinas konstruktyvus rafinuotumas ir materializacija, kurie sukuria pusiausvyrą tarp patalpų, pastato tūrio ir ryšio su išore.

Geriausias buto interjeras – Retrici, autoriai Tomas Umbrasas, Aidas Barzda, Tautvydas Vileikis („YCL Studio“)

Foto Leonas Garbačiauskas

Komisijos komentaras:
Tai projektas, kuris savo interjero dizainu meta iššūkį nusistovėjusiai sampratai, kokia galėtų ir turėtų būti buto erdvė. Sudėtinga stačiakampio, apskritimo ir trikampio geometrinių elementų sistema interjeras atsiskleidžia prieš žiūrovų akis kaip iliuzija, besikeičianti su kiekvienu jūsų judesiu. Erdvė tampa priklausoma nuo žiūrovo. Apskrita laiptinės erdvė atsiskleidžia lyg paveikslas ir kartu skulptūra, tarnaujanti architektų kuriamai scenografijai su daugybe įdomių vaizdų interjere. Antispalvinė aplinka laisva it nepaliesta drobė, ji minimalistiška, tačiau atvira kūrybai. Kartais viskas yra tik juoda ir balta, ir tuo geriau!

Geriausias biuro interjeras – Artsy Office, autoriai Aurimas Syrusas, Greta Brimė („IMPLMNT architects“):

Foto: Darius Petrulaitis

Komisijos komentaras:
Tenka pripažinti, kad šiam projektui buvo suteiktos sąlygos – istorinis pastatas su neįtikėtinai gražiais kambariais ir 1980-ųjų priestatas su šviesos užtvindytu atriumu. Tačiau dėl interjero autorių sumanumo dėka šie du pastatai buvo paversti vientisu meno kūriniu. Šviesos ir šešėlio sąveika, skaidrumas, vaizdai išorėn ir vidun, erdvių ir nišų sekos sukuria aukštos kokybės darbo ir parodų erdves. Materializacijos ir dematerializacijos tema nusipelno ypatingo paminėjimo. Eksponuojami istoriniai sluoksniai su puikiais paveikslais kontrastuoja su balta spalva. Abu sukuria erdvinę drobę meno kūriniui. Interjero dizainas čia kuriamas taip tiksliai ir atsargiai, kad tampa pribloškiantis.

Geriausias viešasis interjeras – Krematoriumas Klaipėdoje, autoriai Tomas Grunskis, Jūratė Kindurytė („AEXN“)

 

Foto: Norbert Tukaj

Komisijos komentaras:
Peizažas, vidaus ir išorės erdvių geometrija, šviesa, emocija, tyla, džiaugsmas, liūdesys, raminimas. Viskas tvarkoma labai detaliai ir kartu paprastai. Mes vertiname materialumo minimalizmą, medinį rudą raštą ir betoną, interjerą, tarnaujantį artimo netekusioms šeimoms.

Taip pat komisija nusprendė ypatingai paminėti Manto Maziliausko projektą „Swaikstas Buttan“, pateiktą Viešojo interjero kategorijoje:

Foto: Mona Avik

Komisijos komentaras:
Tai galėtume pavadinti EMOCIJA.
Kas jis? Architektas, menininkas, vizualus menininkas, poetas? Žmogus, kurį sutikome, jis yra visa tai. Jis mums pasakė, kad turi svajonę… Projektas tiesiog gimė iš jo vaizduotės… Kas tai? Architektūros projektas? Interjero architektūra parke? Skulptūra? Šviesos sapnas? Humanistinė šventykla? Šis šviesos objektas yra visa tai. Komisijai tai buvo graži emocija, primenanti Gastono Bachelardo knygą „La poétique de l’espace”… kur vaikystės aplinkos prisijaukinimo patirtis atskleidžia mūsų jautrumą intymiai erdvei.

Geriausiu studentišku interjeru praėjusių metų konkurso nugalėtojai „Archas”, AIAI, „Toota”, „Softdecor” ir „Archispektras” išrinko Vilniaus dailės akademijos auklėtinės Agotos Maziliauskaitės darbą „Forma per forma: kūno patirčių laboratorija“ (darbo vadovė Karolina Jašinskaitė).

LAS veiklą per Meno kūrėjų organizacijų strateginio finansavimo programą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal