Lietuvos architektų sąjunga

Išrinktas dar vieno tilto Vilniuje projektas

Alberto tiltas. I vieta

Tilto per Nerį, sujungsiančio sostinės A. Goštauto ir Upės gatves, konkurse atplėšus pasiūlymų vokus, paaiškėjo konkurso vertinimo komisijos geriausiais išrinktų projektų autoriai. Geriausiai įvertintas – „Alberto tiltas“, autoriai – „INHUS Engineering“ ir „DO architects“. Antroji vieta skirta architektų „Studija 501“, „SRP projektas”, „LT projektai“ ir „Mutuus“ projektui  „Neries vartai“, trečioji – „TEC Infrastructure“ projektui „Lux semita“. Iš viso konkurse dalyvavo 9 tiltų idėjos.

„INHUS Engineering“ ir „DO architects“ siūlo naujuoju medinės arkinės konstrukcijos tiltu sujungti upės krantus keturiuose taškuose, apatinėse ir viršutinėse krantinių terasose, taip užtikrinant patogų žmonių judėjimą. Neįgalieji ir šeimos su vaikais vežimėliuose galės patogiai judėti tiltu tiek viršutine, tiek apatine dalimi. Vakarinėje pusėje tiltas pratęs esamą dviračių tako trasą, o rytiniame drieksis link gatvių sankirtos, kur pratęs pėsčiųjų taką ir įsilies į dviračių takų sistemą.

Pagal architektų idėją, pagrindinės tilto konstrukcijos bus gaminamos iš medienos – vietinės atsinaujinančios medžiagos, kuri ne tik neišskiria CO2, bet jį sugeria augimo metu. Pasak autorių, toks  tiltas – ir simboliška Žvėryno medinės architektūros tąsa.

Tiltas taps svarbia pėsčiųjų ir dviratininkų jungtimi tarp dešiniajame Neries krante sparčiai augančio Saltoniškių rajono, Žvėryno ir kairiajame Neries krante esančių Lukiškių rajono. Remiantis naujojo Vilniaus miesto bendrojo plano sprendiniais, tai bus ir svarbios dviračių takų jungties tarp Vilniaus centro ir vakarinių miegamųjų rajonų dalis. Naujasis tiltas bus pritaikytas neįgaliesiems; apie 3 metrai jo pločio bus skirti pėstiesiems, 4 – dviratininkams.

Tolimesniame konkurso etape vyks finalininkų pateiktų dokumentų vertinimas, po kurio paaiškės, ar nėra jokių teisinių kliūčių skelbti galutinius rezultatus, sudaryti sutartį su geriausio projekto autoriais ir įteikti pinigines premijas: pirmosios vietos laimėtojui – 9 tūkst., antrosios – 7 tūkst., trečiosios – 4 tūkst. eurų. Sekantis etapas – techninio projekto parengimas ir statybos darbų konkurso paskelbimas. Naujojo tilto per Nerį statybai planuojama skirti apie 5 mln. eurų, statybas užbaigiant perketverius metus. Konkursą Vilniaus miesto Savivaldybės pavedimu organizavo Lietuvos architektų sąjunga.

Visas konkursui pateiktas idėjas galima pamatyti čia.

Alberto tiltas. I vieta

Neries vartai. II vieta

Lux Semita. III vieta

Kontaktai

Lietuvos architektų sąjunga
Kalvarijų g. 1, 09310 Vilnius, Lietuva

Tel.: (8~5) 275 6483
El. paštas info@architektusajunga.lt

Juridinio asmens kodas: 191934984
PVM mokėtojo kodas: LT 919349811

Plačiau…

Užsiprenumeruokite naujienlaiškį

Archyvai

Atgal